Słownik obrazkowy. W domu i na dworze – recenzja

Tytuł: Słownik obrazkowy. W domu i na dworze
Autorka: Joelle Tourlonias
Ilustracje: Joelle Tourlonias
Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kilka miesięcy temu na stronie mogliście przeczytać recenzję nowości od Wydawnictwa Sam, czyli ,,Słownik obrazkowy. Ja i mój świat”. Ostatnio seria rozrosła się o kolejną część, poszerzając tym samym zakres oferowanych słówek.

,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” to wielkoformatowa kartonówka, której autorką jest Joëlle Tourloniasc. Poznawanie nowych wyrazów rozpoczyna się już od okładki! To również przedsmak tego, co czeka na małych i większych czytelników we wnętrzu książki – piękne ilustracje, estetyczny skład i duża różnorodność.

Słownik angielsko-polski dla dzieci

Na pierwszych kilku rozkładówkach widzimy przekrój domu. Możemy zajrzeć na strych, do sypialni, łazienki, kuchni, salonu oraz piwnicy. Z tego małego, najbliższego dziecku świata robimy kolejny krok i zmieniamy nieco perspektywę. Następne strony to bowiem zbiór rozmaitych przedmiotów, roślin i zjawisk z podwórka czy ulicy.

,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” zawiera również rozkładówki dotyczące krajobrazu; jak pustynia, góry czy rzeka, ale także tego, co znajduje się pod wodą i… w kosmosie. Książka posiada też strony ze zbiorem pojazdów oraz mapę świata.

Nauka angielskiego dla dziecka

Jest to więc pozycja, która bardzo szeroko podchodzi do nauki języka. Można z niej dowiedzieć się jak po angielsku jest poduszka (w zależności o której mowa), kran, wyszukiwanka czy pianino, ale równie dobrze przybliży nam znaczenie takich słów jak np.: northern lights, sea urchin, polaris lub poppy.

Mnie szczególnie zauroczyło uwzględnienie brudnych stópek, ciążowego brzucha czy… psiej kupy!

Książka pełna smaczków

,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” jest więc pozycją pełną niespodzianek! Choć skupia się przede wszystkim na obiektach, które dzieci mogą widywać każdego dnia, to poszerza ich wiedzę także w znacznie większym zakresie.

Z ciekawszych wyborów – autorka zdecydowała się w niej umieścić znaczenie np. smugi kondensacyjnej, idolka mauretańskiego (to gatunek egzotycznej ryby) lub Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Mam wrażenie, że dzięki takim smaczkom uczą się nie tylko dzieci, ale także i ich rodzice!

Polecam ,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” maluchom, ale przede wszystkim tym, które mają wsparcie dorosłych choć w stopniu podstawowym znającym ten język. Dzięki temu pomogą oni dzieciom we właściwiej wymowie oraz odpowiednim nazywaniu obiektów.

Książka dostępna tylko na stronie wydawnictwa. Link do strony: https://wydawnictwosam.pl/produkt/slownik-obrazkowy-w-domu-i-na-dworze/

Poprzedni wpis
Jasło – recenzja historycznego komiksu
Następny wpis
Wróżkowy ogród – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Anita i Robert Jonczyk, blog książkowy, język angielski, Joëlle Tourlonias, kartonówka, kartonówki dla dzieci, nauka języka angielskiego, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Sam, słówka, słownik dla dzieci, słownik obrazkowy, słownik obrazkowy dla dzieci, Słownik obrazkowy. W domu i na dworze, słownik polsko-angielski, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja