Słownik obrazkowy. W domu i na dworze – recenzja

Tytuł: Słownik obrazkowy. W domu i na dworze
Autorka: Joelle Tourlonias
Ilustracje: Joelle Tourlonias
Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kilka miesięcy temu na stronie mogliście przeczytać recenzję nowości od Wydawnictwa Sam, czyli ,,Słownik obrazkowy. Ja i mój świat”. Ostatnio seria rozrosła się o kolejną część, poszerzając tym samym zakres oferowanych słówek.

,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” to wielkoformatowa kartonówka, której autorką jest Joëlle Tourloniasc. Poznawanie nowych wyrazów rozpoczyna się już od okładki! To również przedsmak tego, co czeka na małych i większych czytelników we wnętrzu książki – piękne ilustracje, estetyczny skład i duża różnorodność.

Słownik angielsko-polski dla dzieci

Na pierwszych kilku rozkładówkach widzimy przekrój domu. Możemy zajrzeć na strych, do sypialni, łazienki, kuchni, salonu oraz piwnicy. Z tego małego, najbliższego dziecku świata robimy kolejny krok i zmieniamy nieco perspektywę. Następne strony to bowiem zbiór rozmaitych przedmiotów, roślin i zjawisk z podwórka czy ulicy.

,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” zawiera również rozkładówki dotyczące krajobrazu; jak pustynia, góry czy rzeka, ale także tego, co znajduje się pod wodą i… w kosmosie. Książka posiada też strony ze zbiorem pojazdów oraz mapę świata.

Nauka angielskiego dla dziecka

Jest to więc pozycja, która bardzo szeroko podchodzi do nauki języka. Można z niej dowiedzieć się jak po angielsku jest poduszka (w zależności o której mowa), kran, wyszukiwanka czy pianino, ale równie dobrze przybliży nam znaczenie takich słów jak np.: northern lights, sea urchin, polaris lub poppy.

Mnie szczególnie zauroczyło uwzględnienie brudnych stópek, ciążowego brzucha czy… psiej kupy!

Książka pełna smaczków

,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” jest więc pozycją pełną niespodzianek! Choć skupia się przede wszystkim na obiektach, które dzieci mogą widywać każdego dnia, to poszerza ich wiedzę także w znacznie większym zakresie.

Z ciekawszych wyborów – autorka zdecydowała się w niej umieścić znaczenie np. smugi kondensacyjnej, idolka mauretańskiego (to gatunek egzotycznej ryby) lub Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Mam wrażenie, że dzięki takim smaczkom uczą się nie tylko dzieci, ale także i ich rodzice!

Polecam ,,Słownik obrazkowy. W domu i na dworze” maluchom, ale przede wszystkim tym, które mają wsparcie dorosłych choć w stopniu podstawowym znającym ten język. Dzięki temu pomogą oni dzieciom we właściwiej wymowie oraz odpowiednim nazywaniu obiektów.

Książka dostępna tylko na stronie wydawnictwa. Link do strony: https://wydawnictwosam.pl/produkt/slownik-obrazkowy-w-domu-i-na-dworze/

Poprzedni wpis
Jasło – recenzja historycznego komiksu
Następny wpis
Wróżkowy ogród – recenzja książki dla dzieci
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja