Wróżkowy ogród – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Wróżkowy ogród
Autorka: Georgia Buckthorn
Ilustracje: Isabella Mazzanti
Tłumaczenie: Maria Mazurowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Współczesny świat uczy nas, że wszystko co robimy, musi być idealne. Jeżeli chcemy osiągnąć cel – powinniśmy odpowiednio zaplanować każdy krok. A żeby być zadowolonym z rezultatów swojej pracy, musimy osiągnąć perfekcjonizm w danej dziedzinie. Czasami jednak dobrze odpuścić i pozwolić zadziałać… bardziej dzikiej stronie naszej natury!

Blisko natury

,,Wróżkowy ogród” to pięknie ilustrowana książka nie tylko o małych, latających istotach. W rzeczywistości tytułowe wróżki są tutaj tylko pretekstem do opowiedzenia o tym, w jaki sposób podchodzić do kwestii otaczającej nas przyrody.

Autorką książki jest Georgia Buckthorn, a za magiczne rysunki odpowiada Isabella Mazzanti. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Świetlik w ramach cyklu ,,Blisko natury”. (W tym samym czasie premierę ma także książka pod tytułem ,,Kiedy bociany wróciły do domu”, o której opowiadam już w kolejnej recenzji!)

Jedno małe marzenie

Główną bohaterką ,,Wróżkowego ogrodu” jest dziewczynka o imieniu Mimi. Mimi czuje się szczęśliwa i ma nawet wrażenie, że prawie niczego jej nie brakuje. Chciałaby jednak tylko jednego – marzy o tym, aby w jej ogrodzie zamieszkały wróżki.

Mimi zamiast biernie czekać i liczyć na łut szczęścia, postanawia samodzielnie sprowadzić małe latające istotki do siebie. Oprócz mnóstwa pracy i zaangażowania, które wkłada w ogródek, by był on idealny, dziewczynka tworzy także małe osiedle, w którym wróżki mogą czuć się komfortowo. Mimo upływu czasu, nowi lokatorzy nie pojawiają się jednak w ogrodzie… aż do momentu, kiedy Mimi zaczyna płakać.

Wróżki spotykają się z dziewczynką i zdradzają jej powód nieobecności. Okazuje się, że dobre intencje utrudniły im pobyt w bliskim otoczeniu Mimi. Dlaczego wróżki nie mogły zadomowić się w stworzonych przez dziecko domkach? Co zrobi Mimi, żeby zyskać nowe sąsiadki?

Ważny jest umiar

,,Wróżkowy ogród” to prosta opowiastka o wierze w spełnianie marzeń, ale również o podejściu, jakim powinniśmy się cechować w stosunku do przyrody. Starając się ją ujarzmić sprawiamy, że natura przestaje być różnorodna. Zbyt ingerując w otoczenie, ograniczamy możliwości przyrody, a tym samym – często jesteśmy winni rozmaitym zaburzeniom, takim jak chociażby wymieranie niektórych gatunków zwierząt lub roślin.

Ta bajkowa historia uczy nas, że we wszystkim ważny jest umiar. Czasami nie warto ingerować w naturę, która sama najlepiej potrafi o siebie zadbać.

Polecam ,,Wróżkowy ogród” wszystkim dzieciom już powyżej 4 roku życia. Na końcu książki znajdziecie także element aktywnościowy i kreatywny. Autorka bajki zachęca do samodzielnego wykonania… wróżkowych domków – pozostawia nawet instrukcję krok po kroku, jak je przygotować. ,,Wróżkowy ogród” to książka dla wszystkich, którzy wierzą w magię.

Link do wydawnictwa: https://www.wydawnictwokobiece.plPoprzedni wpis
Słownik obrazkowy. W domu i na dworze – recenzja
Następny wpis
Kiedy bociany wróciły do domu – recenzja książki
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Blisko natury, blog książkowy, domki dla wróżek, Georgia Buckthorn, Isabella Mazzanti, książki dla dzieci, Maria Mazurowska, marzenia, natura, ogród, perfekcjonizm, przyroda, recenzent książek dla dzieci, Świetlik, umiar, Wróżki, Wróżkowy ogród, Wydawnictwo Świetlik

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja