Hoho wraca do domu – recenzja patronatu!

Tytuł: Hoho wraca do domu

Autor: Katarzyna Zych & Natan Grech

Ilustracje: Katarzyna Zych & Natan Grech

Wydawnictwo: Bajkopis

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Każdy z nas potrzebuje ciepła – szczególnie tego wewnętrznego, jakim można obdarzyć innych ludzi oraz zwierzęta. Jest ono dla nas synonimem poczucia bezpieczeństwa, ale także domu.

Cała opowieść o ,,Hoho wraca do domu” rozpoczyna się własnie od słów 5-letniego chłopca, Natana Grecha, syna autorki Katarzyny Zych, który pewnego dnia powiedział, że dla niego dom jest tam, gdzie ktoś przytula. 

Te piękne słowa dały początek niezwykłej histori, której akcja rozgrywa się w Laponii, jednym z najbardziej magicznych zakątków Finlandii. 

Bohaterką jest mieszkająca w tradycyjnej wiosce Sami – mała dziewczynka, która cały swój czas spędza na zabawie na rozgległych terenach leżących dookoła jej osady. Zachwyca się otaczającą ją naturą, dając możliwość wyobrażenia sobie piękna przyrody także czytelnikowi i jednocześnie ukojenia oraz wyciszenia każdego słuchacza.

W ,,Hoho wraca do domu” właśnie zaczyna się wiosna. Powoli ustępuje lód, zaczynają gdzieniegdzie pojawiać się zielone prześwity wśród śniegu. Najważniejszym jednak jej zwiastunem są powracające na lato renifery. 

Dziewczynka wraz z przyjaciółką skrzętnie je liczą, żeby za rok sprawdzić ile z nich wróciło do domu. Kiedy zapada zmrok i Sami idzie spać, odwiedza ją niespodziewany gość – osiemdziesiąty drugi renifer! Ten jednak jest wyjątkowy – zarówno dziewczynka jak i zwierzak od razu czują między sobą niezwykłą więź. Postanawiają się zaprzyjaźnić, a Sami nadaje reniferowi imię – Hoho.

Wspólnie spędzają razem uroczy czas. Opisywane przez autorkę perypetie przyjaciół są niezwykle kojące. Przywodzą na myśl na przykład bajki z serii ,,W Jeżynowym Grodzie lub ,,O czym szumią wierzby, które doskonale można czytać wieczorną porą po trudnym i pełnym emocji dniu.

,,Hoho wraca do domu” nie kończy się jednak tylko na początku przyjaźni. Najważniejszy jest w niej moment rozstania.

Przychodzi czas, kiedy renifer wraz ze stadem musi opuścić wioskę i migrować w stronę łagodniejszych i bardziej sprzyjających zimą miejsc. Jak Sami uda się pożegnać z przyjacielem? A jak Hoho zareaguje na rozłąkę?

Nie chcę zdradzać niezwykle wzruszającego zakończenia tej historii, ale jestem pewna, że każdy czytelnik będzie usatysfakcjonowany jej finałem.

Do bajkowego świata zostaniemy przeniesieni także za sprawą własnoręcznie wykonanych przez autorów ilustracji. 

Niezwykle ciepłe, pełne różne tekstur i faktur obrazki przywodzą na myśl cudowną zimową baśń, w której śnieg jest ciepły, a zorza polarna mieni się tysiącami kolorów. 

Polecam opowieść o niewinnej dziecięcej przyjaźni, której siła potrafi ocalić nawet ludzkie życie! 

Miło mi poinformować, że ,,Hoho wraca do domu” został objęty przez Bajkochłonkę patronatem medialnym. Z tego powodu na hasło: bajkochlonka, możecie otrzymać na stronie Wydawnictwa -10%! 

Książka będzie odpowiednia dla dzieci już od 3. roku życia. 

Link do Wydawnictwa: https://bajkopis.pl/

Poprzedni wpis
Strzeż się starych książek – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Gry edukacyjne dla dzieci – sprawdzone pomysły na prezent
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2019, Bajkopis, blog książkowy, Finlandia, Hoho wraca do domu, Katarzyna Zych, Katarzyna Zych & Natan Grech, książki dla dzieci, książki na zimę, książki o przyjaźni, Laponia, picturebook, przyjaźń, recenzent, recenzje książek dla dzieci, renifer, strona o książkach, Wydawnictwo Bajkopis, zima, zimowe książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja