W świetle księżyca – recenzja książki dla niewyspanych rodziców

Tytuł: W świetle księżyca
Tekst: Joëlle Tourlonias
Ilustracje: Joëlle Tourlonias
Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniudla rodziców
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Rodzicielstwo to trudny orzech do zgryzienia – dostarcza najpiękniejszych na świecie momentów, jednocześnie wystawiając na próby rodziców indywidualnie, jak i wspólną ich relację. 

Nowa książka Joëlle Tourlonias

Nakładem wydawnictwa Sam ukazała się piękna książka-pamiątka. Pozycja obrazkowa, którą wręcza się rodzicom na początku ich drogi z maluszkiem, ale także lektura, którą można czytać z dzieckiem, gdy jest już ono nieco starsze.

W świetle księżyca to poetycka, pełna wrażliwości książka Joelle Tourlonias – niemieckiej, młodej ilustratorki, tworzącej wyjątkową literaturę dziecięcą. Pisałam już o jej m.in.: 

Książka-wsparcie dla niewyspanych rodziców

Jako mama dziecka, które przez pierwszy rok swego życia budziło się całą noc co godzinę, dobrze wiem jak wymagający jest to czas. Książka W świetle księżyca nie jest jednak poradnikiem czy pozycją edukacyjną, która podsuwa w tym temacie jakiekolwiek rozwiązania.

To pozycja, która ma być wsparciem dla właśnie takich jak ja i mój mąż rodziców. Nie pokazuje nocek z maluchami jako beztroskiego czasu – szuka jednak w nich zalet. 

W świetle księżyca

Kiedy za oknem jest ciemno, a miasto śpi, między rodzicem a dzieckiem tworzy się wyjątkowa bliskość. Karmienie, noszenie, tulenie maluszka i w końcu wspólne zasypianie – to chwile, które dają mu poczucie bezpieczeństwa. 

W świetle księżyca jest pozycją, która pozwala przetrwać te mniej puchate momenty – wystarczy spojrzeć na zmęczone twarze rodziców z ilustracji, aby odnaleźć w nich siebie. To jednocześnie jednak książka, dzięki której do tych wspomnień będzie można kiedyś z czułością powrócić. 

Bo o ile z punktu widzenia niewyspanego rodzica, nie można doczekać się chwil, gdy maluszek będzie przesypiał całe noce – to kiedy dziecko urośnie i stanie się bardziej samodzielne, pojawi się taki czas, który wywoła za tymi momentami tęsknotę.

Książka na prezent dla przyszłych rodziców

W świetle księżyca została pięknie wydana przez wydawnictwo Sam: ma twardą oprawę, przyjemny w dotyku papier oraz tytuł wytłoczony błyszczącą folią. Wyjątkowo się prezentuje oraz przede wszystkim – niesie ze sobą ponadczasową siłę. To swego rodzaju hołd i podziękowanie dla tych wszystkich mam i tatów, którzy przeszli ten etap z własnymi maleństwami.

Polecam ją jako prezent dla siebie, ale także jako idealny upominek dla przyszłych rodziców.

Książka jest dostępna tylko na stronie wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/w-swietle-ksiezyca/

Poprzedni wpis
Księżycowy jeleń – recenzja komiksu nie tylko dla dzieci
Następny wpis
Nocny kotek – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Anita i Robert Jonczyk, bliskość, blog książkowy, Joëlle Tourlonias, książka dla przyszłych rodziców, książka na prezent, książki dla dzieci i rodziców, recenzje książek, Sam, trudne nocki, W świetle księżyca, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja