Spacer z kotem – recenzja książki nie tylko dla dzieci

Tytuł: Spacer z kotem
Autorka: Sara Lundberg
Ilustracje: Sara Lundberg
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czasami, żeby odkryć coś pięknego, trzeba się zgubić. Te osoby, które przeżywają różne przygody, mają niezwykłe wspomnienia oraz poznali wyjątkowe miejsca – zazwyczaj są tymi samymi, którzy podjęli jakieś ryzyko, odważyli się zrobić coś inaczej niż dotychczas i wyszli ze swojej strefy komfortu.

Dlaczego warto próbować nowych rzeczy?

Spacer z kotem to książka dla dzieci. Teoretycznie, bo równie dobrze mógłby sięgnąć po nią każdy nastolatek i dorosły. Autorka Sara Lundberg, którą możecie już kojarzyć z absolutnie wybitnych:

tym razem maluje przed czytelnikami metaforyczną opowieść o tym, że warto mieć kogoś, kto zachęci nas do eksploracji świata.

Kiedy kot wybiera wolność

Książka na początku bardzo przypomniała mi narracją, ale i ilustracjami pozycję Sam w mieście (jej autor Sydney Smith został ostatnio wyróżniony nagrodą im. Hansa Christiana Andersena 2024). Tam także podążamy tropem zagubionego zwierzaka, jednak finał jest zupełnie inny.

W Spacerze z kotem to zdecydowanie kot wie, którymi ścieżkami powinno się chodzić. Jego opiekunka zabierając go na spacer, wybiera bezpieczne i znajome miejsca. Pewnego dnia jednak, gdy kot spotyka drugiego kota, wszystko się zmienia. Zwierzak postanawia nacieszyć się trochę wolnością.

Umiejętność chodzenia na kompromis

Spacer z kotem nie należy jednak rozumieć dosłownie. Zresztą, znam niewiele osób które wychodzą na miasto z kotami, a już na pewno nikt nie robi tego bez smyczy. Koty to wolne stworzenia, które trudno nauczyć chodzenia przy nodze czy uważnego przechodzenia przez ulicę.

To raczej historia o takim momencie w życiu, kiedy coś się zmienia. Stajemy wtedy przed decyzją – albo zostajemy bez przyjaciela, albo wybieramy kompromis. Bo przecież nie każdego dnia trzeba podejmować ryzyko. Wystarczy zrobić to tylko czasami, żeby wieść radosne, ale i wypełnione niespodziankami życie.

Książka o tym, że warto ryzykować

Książka dla dzieci (i nie tylko) Spacer z kotem, to lektura, którą można więc odnieść do wielu sytuacji w życiu. Idziemy do pierwszej klasy? Zmieniamy szkołę? Zaczynamy chodzić na dodatkowe zajęcia? Chcemy poznać kogoś nowego? Bohaterka w tej historii jest tymi, którzy boją się zmian. Kot jest drogą, a rozkładane, pięknie zilustrowane strony – a właściwie to, co na nich widać – są celem.

Polecam ją wszystkim czytelnikom powyżej 6 roku życia. Książka będzie także wyjątkowym prezentem, z głębszym przesłaniem.

Link do strony wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/spacer-z-kotem/


Poprzedni wpis
Szpinakowa Staruszka – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Bal dla wielkiego dębu – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, 2024, Agnieszka Stróżyk, blog książkowy, kot, książka na prezent, książka obrazkowa, książki dla dzieci, odwaga, porzucanie rutyny, próbowanie, recenzje książek, ryzykowanie, Sara Lundberg, Spacer z kotem, wychodzenie ze strefy komfortu, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja