Wszyscy jesteśmy wyjątkowi – recenzja

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi – recenzja

Tytuł: ,,Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Autor: Katarzyna Baniewicz – Kowalczyk

Ilustracje: Ewa Beniak – Haremska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją ,  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Każdy z nas ma w sobie coś, czym może zaimponować innym. Jakiś talent, umiejętność, uroczy element wyglądu, który sprawia, że możemy się wyróżniać i poczuć wyjątkowi.

 

Najczęściej jednak, kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi lub nie zdążyliśmy poznać swoich atutów, zauważamy tylko swoje wady, zapominając o zaletach.

 

Książka ,,Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” Katarzyny Baniewicz – Kowalczyk przypomina nam, że bez względu na to, co o sobie myślimy, są ludzie, którzy na pewno myślą o nas lepiej.

 

 

 

 

Ta niezwykła lektura obrazkowa składa się na 9 krótkich opowiastek, w których opowiada się o wielu różnych zwierzakach.

 

Historia rozpoczyna się od opowieści nosorożca, który poznaje mrówkę, a kończy na mrówce, która zdobywa sympatię niedźwiedzia.

 

Kolejne opowiadania łączą się ze sobą, a niektóre zwierzęta występują nawet w kilku rozdziałach!

Elementami, które spajają całość jest taniec, spotkanie człowieka czy zmieniające się warunki atmosferyczne. Autorka przytacza historie, które dzieją się o różnych porach roku.

 

Bohaterowie zostali wyposażeni w ludzkie cechy, i choć mieszkają w lesie, ich rozrywka i codzienne zajęcia kojarzą się zdecydowanie z ludzkimi zwyczajami.

Łączy ich przede wszystkim fakt, że każdy na początku ma jakiś kompleks, czy to na punkcie swojego wyglądu, bycia pospolitym, brakach w byciu utalentowanym czy posiadania nieproporcjonalnych części ciała.

Dzięki jednak przyjaciołom, obserwacjom, albo stopniowemu odkrywaniu talentów, przekonują się, że każdy może być wyjątkowy, wystarczy tylko odpowiednio dużo wiary w siebie.

 

Na przykład mysz dowiaduje się, że ma najpiękniejsze imię, mucha, że mimo niewielkich rozmiarów cieszy się dużym szacunkiem wśród zwierząt, a chomik, który nie lubi biegać na dworze ze względu na masę, odnajduje przyjaciela, któremu w ogóle to nie przeszkadza i cieszy się, że ma towarzysza.

 

 

 

 

 

,,Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” to książka, która uczy pewności siebie, pokazuje, że warto wierzyć we własne możliwości i nie należy się zrażać, kiedy w jakiś sposób wyróżniamy się od innych, ale ze swoich charakterystycznych punktów uczynić atuty.

 

Polecam te opowiadania dla przedszkolaków oraz dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1742/Wszyscy-jestesmy-wyjatkowi

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment