fbpx

Spacer z psem – recenzja

Spacer z psem – recenzja

Tytuł: ,,Spacer z psem

Autor: Sven Nordqvist

Ilustracje: Sven Nordqvist

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Z tą książką można przepaść na wiele godzin, chociaż nie ma w niej ani jednego słowa!

 

,,Spacer z psem” autora Svena Nordqvista, który zasłynął przede wszystkim dzięki książkom ze staruszkiem Pettsonem oraz jego kotem Findusem, jest oryginalną propozycją dla wszystkich miłośników historii obrazkowych.

 

Artysta jest zarazem pisarzem oraz ilustratorem. Pochodzi ze Szwecji.

Jego prace wyróżniają się wieloma szczegółami i bogactwem kolorów. Nie są skierowane do konkretnego odbiorcy, bo ich uniwersalny przekaz zachwyci czytelników w każdym wieku.

 

 

,,Spacer z psem” to jedna z jego najnowszych książek, zrealizowana w 2018 roku. Raptem kilka miesięcy później możemy ją już oglądać dzięki działaniom Wydawnictwa Media Rodzina!

 

Zamysł tej pozycji jest bardzo prosty. Chłopiec postanawia zaoferować swoją pomoc cioci i wyprowadzić na spacer jej dużego psa. Krótka przechadzka zmienia się jednak w niezwykłą wyprawę, której przebiegu nie przewidziałby żaden dorosły (no, może nie licząc samego autora!).

 

,,Spacer z psem” to książka obrazkowa w której mnogość detali na każdej rozkładówce, przyprawia obserwatora o pozytywny zawrót głowy!

 

Przygoda rozpoczyna się od przejażdżki pociągiem, który zawozi chłopca i psa do niezwykłej krainy dużych zwierząt, domków na drzewach oraz przedziwnego zoo.

 

W tej historii nie ma logiki i też nie należy się jej doszukiwać. Wiele postaci jest czystym wymysłem autora, zachowanie niektórych bohaterów też wydaje się przynajmniej niecodzienne, a mimo to całość ma w sobie niesamowicie dużo uroku.

 

 

 

 

Czytelnik ma ochotę podążać wraz z chłopcem i psem, i wspólnie odkrywać kolejne niespodzianki, które przygotował dla niego autor książki.

 

Można tutaj doszukiwać się nawiązań do kultury różnych państw czy historii. Na twarzach bohaterów bardzo wyraźnie odznaczają się emocje. Dostrzegamy tutaj szczęście, znudzenie, smutek, zdziwienie – całą gamę różnego rodzaju uczuć.

 

Zmienia się także otoczenie przez które podróżuje pies ze swoim nowym opiekunem. W książce pojawia się tajemniczy ogród, sklep z antykami i zabawkami, zatoka pełna wysp, las tropikalny i wiele innych.

 

 

 

 

Brak proporcji bohaterów względem budynków, innych postaci czy przedmiotów sprawia, że ,,Spacer z psem” to dla każdego wycieczka do fantastycznej krainy wyobraźni, gdzie nie ma żadnych ograniczeń i gdzie wszystko jest możliwe.

 

Polecam ją dzieciom już od 4-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1693/Spacer-z-psem

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--