Spacer z psem – recenzja

Tytuł: ,,Spacer z psem

Autor: Sven Nordqvist

Ilustracje: Sven Nordqvist

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Z tą książką można przepaść na wiele godzin, chociaż nie ma w niej ani jednego słowa!

 

,,Spacer z psem” autora Svena Nordqvista, który zasłynął przede wszystkim dzięki książkom ze staruszkiem Pettsonem oraz jego kotem Findusem, jest oryginalną propozycją dla wszystkich miłośników historii obrazkowych.

 

Artysta jest zarazem pisarzem oraz ilustratorem. Pochodzi ze Szwecji.

Jego prace wyróżniają się wieloma szczegółami i bogactwem kolorów. Nie są skierowane do konkretnego odbiorcy, bo ich uniwersalny przekaz zachwyci czytelników w każdym wieku.

 

 

,,Spacer z psem” to jedna z jego najnowszych książek, zrealizowana w 2018 roku. Raptem kilka miesięcy później możemy ją już oglądać dzięki działaniom Wydawnictwa Media Rodzina!

 

Zamysł tej pozycji jest bardzo prosty. Chłopiec postanawia zaoferować swoją pomoc cioci i wyprowadzić na spacer jej dużego psa. Krótka przechadzka zmienia się jednak w niezwykłą wyprawę, której przebiegu nie przewidziałby żaden dorosły (no, może nie licząc samego autora!).

 

,,Spacer z psem” to książka obrazkowa w której mnogość detali na każdej rozkładówce, przyprawia obserwatora o pozytywny zawrót głowy!

 

Przygoda rozpoczyna się od przejażdżki pociągiem, który zawozi chłopca i psa do niezwykłej krainy dużych zwierząt, domków na drzewach oraz przedziwnego zoo.

 

W tej historii nie ma logiki i też nie należy się jej doszukiwać. Wiele postaci jest czystym wymysłem autora, zachowanie niektórych bohaterów też wydaje się przynajmniej niecodzienne, a mimo to całość ma w sobie niesamowicie dużo uroku.

 

 

 

 

Czytelnik ma ochotę podążać wraz z chłopcem i psem, i wspólnie odkrywać kolejne niespodzianki, które przygotował dla niego autor książki.

 

Można tutaj doszukiwać się nawiązań do kultury różnych państw czy historii. Na twarzach bohaterów bardzo wyraźnie odznaczają się emocje. Dostrzegamy tutaj szczęście, znudzenie, smutek, zdziwienie – całą gamę różnego rodzaju uczuć.

 

Zmienia się także otoczenie przez które podróżuje pies ze swoim nowym opiekunem. W książce pojawia się tajemniczy ogród, sklep z antykami i zabawkami, zatoka pełna wysp, las tropikalny i wiele innych.

 

 

 

 

Brak proporcji bohaterów względem budynków, innych postaci czy przedmiotów sprawia, że ,,Spacer z psem” to dla każdego wycieczka do fantastycznej krainy wyobraźni, gdzie nie ma żadnych ograniczeń i gdzie wszystko jest możliwe.

 

Polecam ją dzieciom już od 4-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1693/Spacer-z-psem

 

 

Poprzedni wpis
Czytanie globalne – 3 książki dla najmłodszych
Następny wpis
Irena 3: Warszawa – recenzja
Tags: +10, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2019, blog książkowy, książka bez słów, książka na prezent, książka obrazkowa, książka z wyszukiwanymi elementami, książki dla dzieci, Media Rodzina, picturebook, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, Spacer z psem, Sven Nordqvist, Wydawnictwo Media Rodzina

2 komentarze. Zostaw komentarz

 • U nas 2,5 latka wybiera od pół roku codziennie. Uwielbia też i starsza córka. Ta książka nigdy się nie znudzi. Nie da się jej przerobić na zero. Zawsze znajdzie się coś czego jeszcze nie odkryliśmy.

  Odpowiedz
  • Bajkochłonka
   6 lutego 2022 23:38

   O, to bardzo młoda czytelniczka jak na książkę z tyloma szczegółami! Super, że jej się podoba 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja