Bal dla wielkiego dębu – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Bal dla wielkiego dębu, czyli zamieszanie na polanie
Seria: W misiowym lesie
Autorka: Rachel Piercey
Ilustracje: Freya Hartas
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Ile lat ma drzewo, które codziennie mijacie w drodze do przedszkola lub szkoły? Czy zastanawialiście się kiedyś ile wiosen czy zim minęło, zanim ten wielki rozłożysty dąb lub chudsza, ale bardzo wysoka topola z małej sadzonki, stali się takimi gigantami?

Książka-wyszukiwanka dla dzieci

Bal dla wielkiego dębu, czyli zamieszanie na polanie to urocza wyszukiwanka, która jest kontynuacją serii W misiowym lesie, po Co się dzieje w lesie. Jej autorką jest Rachel Piercey, a ilustracje stworzyła Freya Hartas.

Duża formatem książka obrazkowa pokazuje życie pewnego misia oraz jego przyjaciół. Za pomocą wierszowanego tekstu, aktywizujących poleceń, ale przede wszystkim – wieloformatowym obrazków, dzieci mogą ćwiczyć spostrzegawczość, rozwijać wyobraźnię i zdobywać wiedzę z zakresu przyrody.

Wspólne wyprawianie urodzin

Miś, kiedy tylko dowiedział się, że dąb, który przecież tak dobrze zna i pamięta od zawsze – obchodzi 500 lat, postanowił wydać na jego cześć urodzinowy bal. W tym celu zaczęło się wielkie planowanie. Zwierzęta przyłączyły się do inicjatywy misia i razem przygotowywały oraz rozsyłały zaproszenia, pakowały prezenty czy rysowały transparenty.

Najtrudniej było jednak doczekać się tego konkretnego, zaplanowanego dnia. Na rozkładówce widać zwierzaki rozwieszające dekoracje i piszące teksty sztuki. W końcu – przyszedł czas na urodzinowe świętowanie!

Wiedza przyrodnicza dla dzieci w pięknym wydaniu

Bal dla wielkiego dębu, czyli zamieszanie na polanie jest książką, która składa się na dwie części. Pierwsza to wspomniana właśnie wyszukiwanka, gdzie dziecko ma okazję wskazywać kolejnych bohaterów, posiłkując się tekstem lub może samodzielnie odkrywać obrazek kawałek po kawałku.

Druga część to przede wszystkim tekst. Autorka oferuje tam podzielone zgodnie z porami roku ciekawostki przyrodnicze. Dzieci mogą dowiedzieć się dlaczego liście spadają, jakie owoce wyrastają na dębie, dlaczego na wiosnę kwitną kwiaty i owady przenoszą z nich pyłki.

Całość ujęta w bardzo prostych słowach, zrozumiała nawet dla przedszkolaków. Co więcej, na samym końcu Bal dla wielkiego dębu, czyli zamieszanie na polanie można odnaleźć wskazówki dotyczące organizacji własnej imprezy urodzinowej.

Polecam tę uroczą książkę dzieciom już powyżej 4 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/bal-dla-wielkiego-debu–czyli-zamieszanie-na-polanie/p3349.html


Poprzedni wpis
Spacer z kotem – recenzja książki nie tylko dla dzieci
Następny wpis
Harry Potter i Czytacz Myśli – recenzja elektronicznej zgadywanki
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Bal dla wielkiego dębu, Bal dla wielkiego dębu czyli zamieszanie na polanie, bal urodzinowy, blog książkowy, Dąb, Freya Hartas, książki dla dzieci, las, Maciejka Mazan, miś, Nasza Księgarnia, przyroda, Rachel Piercey, recenzent książek, recenzje książek, rymowany tekst, urodziny, W misiowym lesie, wiedza przyrodnicza, wiersze, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, wyszukiwanka, wyszukiwanki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja