Harry Potter i Czytacz Myśli – recenzja elektronicznej zgadywanki

Tytuł: Harry Potter i Czytacz Myśli
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2024

Liczba graczy: od 1 osoby
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jeżeli, podobnie jak ja, moglibyście godzinami gadać, słuchać, oglądać i grać we wszystko oraz o wszystkim, co tylko związane jest z Harrym Potterem – mam idealne rozwiązanie!

Harry Potter i Czytacz Myśli

Nakładem wydawnictwa Rebel ukazała się kolejna gra we współpracy z Wizarding World oraz Warner Bros, dzięki której możemy świetnie się bawić… w pojedynkę! Nie jest to jednak pierwsza taka współpraca, bowiem w przeszłości głośno było już m.in. o:

Mam jednak wrażenie, że najnowsza pozycja, czyli Harry Potter i Czytacz Myśli jest szczególnie nastawiona na rozgrywkę solo. Choć oczywiście to nie jedyna możliwość gry. W przypadku zabawy w drużynach, zaproponowałabym zasady, że wygrywa ta grupa, której uda się szybciej doprowadzić narratora do podania hasła. Ale po kolei.

Na czym polega to całe odczytywanie myśli?

Gdy pierwszy raz uruchomiłam wersję demo i dałam się porwać grze – byłam ogromnie zdziwiona, w jaki sposób udało się jej zgadnąć o kim myślę, rejestrując jedynie cztery rodzaje moich odpowiedzi.

Mechanika Czytacza Myśli jest bowiem bardzo prosta. Wystarczy, że pomyślicie o jakimś bohaterze, postaci lub zwierzęciu z uniwersum Harrego Pottera, a następnie odpowiecie na pytania narratora. Możecie wcisnąć:

  • zielony przycisk, oznaczający TAK,
  • czerwony przycisk, oznaczający NIE,
  • żółty przycisk, oznaczający NIE WIEM,
  • niebieski przycisk, oznaczający TO ZALEŻY.

Tablica Trofeów i Myślodsiewnia

W pudełku znajduje się bowiem niewielkie, elektroniczne urządzenie w kształcie herbu Hogwartu, które za pomocą czterech przycisków )niestety złoty element w środku jest tylko ozdobny), pozwala Wam naprawdę miło spędzić czas.

Do zestawu dołączona jest krótka instrukcja, w której większość miejsca zajmuje strona z Tablicą Trofeów. To swego rodzaju progi do osiągnięcia. Gra zapisuje, jakie postacie już odgadła i dzięki temu Wy możecie zdobywać kolejne poziomy. 

Żeby sprawdzić swoje wyniki, wystarczy nacisnąć najpierw niebieski przycisk i przytrzymując go – wcisnąć żółty przycisk. W ten sposób traficie do myślodsiewni. To właśnie tam dowiedziałam się, że do odgadnięcia jest łącznie… 166 postaci!

Co ciekawe, po każdym udanym zgadnięciu wybranej przez Was osoby lub stworzenia, Harry Potter i Czytacz Myśli dzieli się z graczem ciekawostką na jej temat.

 

Muszę przyznać, że ta zgadywanka zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Choć z czasem pytania oczywiście się powtarzają i trzeba bardzo się starać precyzyjnie oraz poprawnie na nie odpowiadać, żeby nie wydłużać procesu gry – to Harry Potter i Czytacz Myśli jest wspaniałą rozrywką dla każdego fana chłopca z blizną w kształcie błyskawicy.

Polecam ją osobom powyżej 8 roku życia.

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel:


Poprzedni wpis
Bal dla wielkiego dębu – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
J.K. Rowling`s Wizarding World. A Pop-Up Gallery of Curiosities. Pop-Up Book – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, 2024, elektronika, gra dla fana Harrego Pottera, gra na prezent, gry z Harrym Potterem, Harry Potter, Harry Potter i Czytacz Myśli, postacie z Harrego Pottera, Potter gra, prezent dla fana Harrego Pottera, Rebel, recenzje gier, urządzenie, Wydawnictwo Rebel, zgadywanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja