J.K. Rowling`s Wizarding World. A Pop-Up Gallery of Curiosities. Pop-Up Book – recenzja

Tytuł: J.K. Rowling`s Wizarding World. A Pop-Up Gallery of Curiosities. Pop-Up Book
Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing
Rok wydania: 2016

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Otwórzcie drzwi do inspirującego uniwersum Harrego Pottera! Zajrzyjcie do miejsc, które nie są dostępne dla zwykłych mugoli. Zwróćcie uwagę na wielowymiarowość składających się na niego wydarzeń.

Wejście do świata Pottera

Wybaczcie za ten nieco patetyczny wstęp, ale w przypadku tej pozycji nie można było inaczej. A Pop-up Gallery of Curiosities to pozycja od Wizarding World, która otwierana jest na… magnetyczne wrota.

Zaglądamy więc do tej książki dla dzieci, ale może przede wszystkim fana Pottera w każdym wieku, zupełnie tak, jakbyśmy dosłownie wchodzili do tego świata.

Książka do oglądania w pionie

Pozycja składa się z sześciu rozkładówek, w tym pięć jest trójwymiarowych. Do A Pop-up Gallery of Curiosities wybrano sceny z klasycznych ekranizacji o Harrym Potterze, ale również te z filmów z serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Twórcy książki zachęcają wręcz, żeby używać jej jak… obrazu 3D. Polecają zarówno, aby oglądać ją w wersji pionowej, ale także by wybrać sobie ulubioną rozkładówkę i eksponować ją na półce.

Ciekawostki ze świata Harrego Pottera

Oprócz elementów trójwymiarowych, które w dużej mierze można nazwać kultowymi (scena z Tiarą Przydziału, moment kiedy Latający Ford Anglia Weasleyów uderza w Bijąca Wierzbę czy poszukiwanie Niuchacza w banku przez Newta Scamandera) – w pozycji znalazły się także krótkie opisy.

Są one w języku angielskim, bo cała książka została wydana w Wielkiej Brytanii przez Bloomsbury Publishing. Oprócz cytatów z tych scen, znajdziecie także ciekawostki dotyczące produkcji ich filmowych wersji.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że A Pop-up Gallery of Curiosities została stworzona jako kolejny wabik dla fanów Pottera, którzy mają tendencję do kupowania wszystkiego, na czym tylko znajduje się charakterystyczne logo.

Czy jednak skusiłabym się na tę pozycję ponownie? Jak najbardziej! Oprócz tego, że jest to pop-up, o które niezmiennie powiększam swoją kolekcję, to dodatkowo godna uwagi jest tu sama forma tej nietuzinkowej lektury.

Polecam ją odbiorcom powyżej 7 roku życia. J.K. Rowling`s Wizarding World. A Pop-Up Gallery of Curiosities. Pop-Up Book dostępna jest w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Harry Potter i Czytacz Myśli – recenzja elektronicznej zgadywanki
Następny wpis
Mona Mysia – recenzja książki dla dzieci o sztuce
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2016, A Pop-Up Gallery of Curiosities, Bloomsbury Publishing, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Harry Potter, J.K. Rowling`s Wizarding World. A Pop-Up Gallery of Curiosities. Pop-Up Book, książki dla fanów Harrego Pottera, Latający Ford Anglia, Newt Scamander, pop up, pop-up Potter, prezent dla fana Harrego Pottera, trójwymiarowe ilustracje, Wizarding World, zamykana książka na magnes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja