Nowy komiksy o Myszce Miki – recenzja

Tytuł: Myszka Miki. Miki – Szalone przygody, Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie
Seria: Myszka Miki
Scenariusz: Lewis Trondheim, Dab’s
Rysunki: Keramidas, Fabrizio Petrossi
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Pora na kolejne nowości z serii kultowych komiksów o jednym z najbardziej znanych bohaterów wszech czasów! W ramach ,,Mikiego” ukazało się już kilka zbiorczych albumów. O dwóch z nich możecie przeczytać w moich poprzednich recenzjach:

Ostatnio zostały wydane kolejne nowe części, które choć są przedmiotem opowieści tego samego bohatera, znacznie różnią się od siebie formą przekazu.

Myszka Miki. Miki – Szalone przygody

To zbiór 44 planszy z lat 1962 – 1969 na trop których, udało się wpaść jednemu z najsłynniejszych twórców komiksowych Lewisowi Trondheimowi i jego nie mniej zasłużonemu koledze Nicolasowi Keramidasowi.

Panowie na wyprzedaży garażowej trafili na zeszyty tygodnika ,,Mickey’s Quest” w którym to ukazywała się niewznawiana nigdzie indziej seria ,,Mickey’s Craziest Adventures!”. Te ocalone plansze postanowili wydać pod jednym tytułem i tak właśnie do Polski przywędrowała ,,Myszka Miki. Miki – Szalone przygody”.

Zbiór plansz z ,,Mickey’s Quest”

Na wielu stronach zobaczycie więc oznaki starości, przebarwienia papieru, kleksy z atramentu, a nawet naderwane fragmenty komiksów. Co jednak bardziej znaczące – przedstawiana w książce historia nie jest w pełni kompletna. Te 44 jednostronicowych plansz to tak naprawdę wycinek różnych numerów, między którymi czasami brakuje kilku fragmentów opowieści. Czy jednak te braki bardzo utrudniają lekturę i rozumienie tekstu?

Moim zdaniem nie, z zastrzeżeniem jednak, że po ,,Myszka Miki. Miki – Szalone przygody” sięgają czytelnicy nieco starsi, którzy są w stanie wyedukować samodzielnie brakującą fabułę.

Jeżeli macie więc ochotę wyruszyć wraz z Mikim i Donaldem na poszukiwanie skradzionego majątku Sknerusa – koniecznie sięgnijcie po ten tom. Zakończenie na pewno was rozbawi. Polecam ,,Myszka Miki. Miki – Szalone przygody” każdemu powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Myszka-Miki.-Miki-Szalone-przygody,69515280,p.html


Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie

Kolejną książką z komiksowej serii ,,Myszka Miki” jest całkiem nowa rzecz, która pierwszy raz ukazała się na rynku zagranicznym w 2018 roku. Autorem jej scenariusza jest Dab’s z kolei rysunki przygotował Fabrizio Petrossi. 

Ten komiks jak i poprzedni z tej recenzji choć zostały wydane w formatach innych tomów serii, nie posiadają jednak płóciennych grzbietów, nad czym bardzo ubolewam. Wydawca tłumaczy tę decyzję chęcią zachowania ceny okładkowej przy obecnych wzrostach kosztów druków. Moim zdaniem jednak warto byłoby dla nich podnieść cenę.

Ponadczasowa klasyka Disneya

Wracając jednak do ,,Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie” – tym razem nasz bohater zostaje żądnym przygód dziennikarzem. Trafia do pracowni dwóch nietuzinkowych braci wynalazców, którzy skonstruowali (jak wskazuje sam tytuł) maszynę do podróżowania w czasie. Okazuje się jednak, że nie jest ona w pełni… gotowa.

Kiedy Miki postanawia ją wypróbować dla dobra artykułu, trafia do różnych miejsc w wielu czasach, nie potrafiąc wrócić do domu. Na swojej drodze spotyka dinozaury (mamy więc też motyw przewodni dwóch nowych części o Mikim!), ale i słynne historyczne postacie, takie jak m.in. Krzysztof Kolumb czy Leonardo da Vinci.

,,Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie” jest więc komiksem z zacięciem edukacyjnym, choć bardzo mocno osadzonym w uniwersum Disneya. Historia składa się na dynamiczną akcję, która choć może nie ma głębszego przesłania, ale na pewno przyciąga do siebie młodych czytelników.

Polecam tę pozycję dzieciom powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Myszka-Miki.-Miki-podrozuje-w-czasie,68227107,p.html


Poprzedni wpis
Z pamiętnika babci – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Fantastyczne stworzenia – nowa seria od wydawnictwa Wilga
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2022, blog książkowy, Dab's, dinozaury, Disney, Egmont, Egmont Polska, Fabrizio Petrossi, KERAMIDAS, klasyka, komiksy Disneya, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Lewis TRONDHEIM, Maria Mosiewicz, Miki, Myszka Miki, Myszka Miki. Miki - Szalone przygody, Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie, podróże w czasie, recenzje książek, Sknerus, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja