Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2 – recenzja

Tytuł: Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2
Seria: Enola i niezwykłe zwierzęta
Scenariusz: Joris Chamblain
Ilustracje: Lucile Thibaudier
 Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Wielką przyjemnością było powrócić do świata Enoli, nie Holmes – a najlepszej weterynarki niezwykłych zwierząt pod słońcem! Komiksowa seria ,,Enola i niezwykłe zwierzęta” Joris Chamblain oraz Lucile Thibaudier liczy już dwie pozycje. Pierwszy tom ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont przed kilkoma miesiącami, a teraz przyszedł czas na zupełnie nową część z dwie indywidualnymi historiami!

,,Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2” to podobnie jak w poprzednim tytule dwa opowiadania o dwóch zwierzętach. Wcześniej poznaliśmy już specyfikę niesfornego gargulca i chorego jednorożca. W premierowym komiksie można liczyć na naprawdę… nietuzinkowe towarzystwo!

CO BOLI KRAKENA?

W pierwszej historii Enola wyrusza wraz ze swoim mówiącym kotem o imieniu Maneki do portu, gdzie aż huczy od plotek na temat wielkiego potwora atakującego łodzie. Co dziwne, owa bestia z głębin nie krzywdzi ludzi, ale… wyrywa maszty ze statków. 

Enola po przeprowadzeniu śledztwa i powstrzymania pirata przed zabiciem krakena, rozwiązuje zagadkę nietypowego zachowania zwierzaka. W tej opowieści bardzo mi się podoba stwierdzenie głównej bohaterki, że każde dziwne postępowanie zwierząt ma na pewno jakieś źródło i nie jest bez znaczenia.

TROPEM WIELKIEJ STOPY

W drugiej części komiksu ,,Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2” zupełnie zmieniamy lokalizację! Tym razem przenosimy się w mroźne i wysokie góry, gdzie po wielu godzinach wędrówki można dotrzeć do buddyjskiej świątyni. Żyjący tam mnisi czują się bezpieczni, bo strzeże ich yeti. Od jakiegoś czasu przestał on jednak przyjmować ich dary. Ludzie martwią się, że może czymś go obrazili i Enola postanawia sprawdzić, co naprawdę z nim się stało.

Ekscytująca opowieść z zaskakującymi twistami, która uczy empatii, prezentuje dobre oraz złe sylwetki i uczy lepszego rozumienia zwierząt (nawet tych magicznych!). Poza tym, w komiksie świetnie autor bawi się mieszaniem wątków i co chwila zaskakuje czytelników zabawnymi momentami!

Więcej historii z jego scenariuszem możecie zobaczyć tutaj:

DLA KOGO JEST TEN KOMIKS?

,,Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2” to doskonała seria dla dzieci, które lubią zwierzaki oraz wątki fantastyczne. Co więcej, książki te uczą wrażliwości i są naprawdę sprawnie napisane oraz pięknie zilustrowane!

Będą doskonałą propozycją lektury dla każdego powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Enola-i-niezwykle-zwierzeta.-Tom-2,64365576,p.html

 


Poprzedni wpis
Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat – recenzja
Następny wpis
Dom Knuta – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Egmont, Egmont Polska, empatia, Enola, Enola i niezwykłe zwierzęta, Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2, Joris Chamblain, komiksy, komiksy dla dzieci, Kraken, książki dla dzieci, Lucile Thibaudier, Maria Mosiewicz, niezwykłe zwierzęta, recenzent książek, recenzje książek, weterynarz, wrażliwość, Wydawnictwo Egmont, yeti, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja