Delisie. Życie ma smak. Tom 1 – recenzja

Tytuł: Delisie. Życie ma smak. Tom 1
Seria: Delisie
 Scenariusz: Maciej ,,Maiki” Kur
 Rysunki: Magdalena ,,Meago” Kania

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wyobraźcie sobie świat, który składa się tylko z mieszkańców wyglądających jak… produkty spożywcze. Mają stroje w kształcie deserów, owoców lub ziół. Fryzury przypominające rodzaje makaronów lub pasje nawiązuje do swoich imion. W dodatku, są to tylko kobiety lub dziewczynki, żyjące w niezwykłym kraju o nazwie Deliland.

SŁODKI ŚWIAT KUCHNI, PRZYJAŹNI I PASJI

Autorami pierwszego tomu nowej, komiksowej serii od Wydawnictwa Egmont jest Magdalena ,,Meago” Kania oraz Maciej ,,Maiki” Kur. Tę parę twórców możecie już kojarzyć z innego, dostępnego albumu ,,Emilka Sza. Jak wiele to nic?”. Poza tym, Maciej Kur stworzył też scenariusze do serii ,,Lil i Put”.

,,Delisie. Życie ma smak. Tom 1” zawiera kilkanaście krótkich historii, składających się razem na obraz pewnej społeczności, którą Japończycy określiliby mianem kawaii. Tu rzeczywiście wszystko jest słodkie. Duża w tym zasługa kreski rysowniczki, ale i fabularna strona komiksu – pozwalająca wierzyć, że w Delilandzie większe katastrofy nie mają wstępu.

BOHATERKI Z PASTA CAFE

To jednak, że pozycja jest pełna uroku, nie znaczy, że jest jednowymiarowa – wręcz przeciwnie. ,,Delisie” to złożone i starannie zaprojektowane uniwersum, w którym wpleciono wiele zabawnych oraz błyskotliwych nawiązań do świata kuchni czy kultury. 

Co ważne, każda z bohaterek jest tutaj indywidualnością. Postacie wyróżniają się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim zainteresowaniami. Choćby przykład rodziny głównej bohaterki – Ramen, która prowadzi restaurację o nazwie ,,Pasta Cafe”. Ich perypetie to czasami zabawne gagi, ale i przewrotne historie z morałem czy wzruszające momenty, cementujące relacje.

Mamy tutaj kogoś w rodzaju opiekunki Spaghetti, małą i rozbrykaną Świderkę, alternatywną Pho czy Gniazdkę-majsterkowiczkę. Każda jest ambitna, mądra oraz pozwala się w pewnym stopniu ze sobą utożsamiać.

PRZEPIS NA PRZYJEMNY CZAS

Jestem przekonana, że komiks ,,Delisie. Życie ma smak” bardzo polubią czytelnicy w wieku podstawówkowym, a nawet licealnym. To wspaniała lektura, którą można się dzielić ze starszą lub młodszą siostrą. Zamieszczony w niej przepis kulinarny to także zachęta do wspólnego testowania i spędzania czasu razem. Bo jak wynika z przesłania jednego z rozdziałów – praca oraz pasja jest ważna, ale najprzyjemniejsze jest spędzanie czasu w dobrym towarzystwie.

Komiks będzie odpowiedni dla odbiorców już powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Delisie.-Zycie-ma-smak.-Tom-1,62981127,p.html

 


Poprzedni wpis
Rodzina Obrabków i złoty diament – recenzja
Następny wpis
Sonic i superdrużyny – recenzja gry planszowej
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Delisie, Delisie. Życie ma smak, Delisie. Życie ma smak. Tom 1, Egmont, jedzenie, komiksy dla dzieci, komiksy o jedzeniu, książki dla dzieci, kuchnia, Maciej, Maciej Kur, Magdalena, Magdalena Kania, Maiki” Kur, makarony, Meago” Kania, Ramen, recenzent książek, recenzje książek, słodycze, Wydawnictwo Egmont

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja