Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2 – recenzja

Tytuł: Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2
Seria: Delisie
 Scenariusz: Maciej ,,Maiki” Kur
 Rysunki: Magdalena ,,Meago” Kania

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Z ciekawością czekałam na nową część Delisi – chyba najsłodszą, komiksową serię na świecie! Po ,,Delisie. Życie ma smak!” ukazała się nie tylko kontynuacja pod tytułem ,,Delisie. Mniam, mniam, mniam!”, ale i zapowiedź trzeciego tomu! Autorami cyklu są Maciej Kur oraz Magdalena ,,Meago” Kania. Duet stworzył razem także inny komiksowy album ,,Emilka Sza. Jak wiele to nic?”.

Powrót do Delilandu

Podobnie jak w części pierwszej, także i tutaj mamy do czynienia z wieloma krótszymi opowiastkami, które razem składają się na obraz tego uroczego świata. W komiksie występują wyłącznie bohaterki. To świat dziewczyn i dzieci, których imiona możemy kojarzyć z rodzajami makaronów, ziołami, owocami czy warzywami.

Nie tylko ich życie czy profesje związane jest z imieniem, ale także wygląd. Pierwsze skrzypce w ,,Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2” gra Ramen – dziewczyna, która ma wielki talent do gotowania (nie tylko makaronów!). Razem ze swoimi siostrami prowadzi Pasta Cafe – słynną w miasteczku restaurację. Jej charakterystyczną cechą są falowane włosy przypominające… ramen!

Historia i przyszłość

Muszę przyznać, że w tomie drugim przeważają opowiastki dotyczące w jakiś sposób historii – co też pozwala uzyskać szerszy kontakt tego niezwykłego uniwersum. Ramen zostaje poproszona o przygotowanie prastarej zupy, opowiada również anegdotę o wielkiej sprzeczce między Owockami a Słodyczkami.

W komiksie pojawia się sporo nowych bohaterek! Są celebrytki, piratka oraz dentystka – najbogatsza Delisia w całym miasteczku (chyba nie ma się czemu dziwić dlaczego!). Historie, choć krótkie, mają ciekawe przesłania, humorystyczną nutę, a czasami nawet pozostawiają czytelnikom pewną refleksję.

Delisie się rozrastają 

,,Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2” to lektura lekka i przyjemna. Nie wymaga od odbiorcy dużego zaangażowania oraz można śmiało ją czytać z doskoku. Świetnie sprawdzi się także w przypadku młodych osób, które nie przepadają za czytaniem książek. 

Ja stałam się wielką fanką Delisi przede wszystkim ze względu na kreatywność twórców i sposób na stopniowe rozbudowywanie tego świata. Z wielką chęcią zobaczyłabym serial animowany lub bardziej złożoną opowieść z kraju Delilandu.

Tymczasem polecam dzieciom od 8 roku życia sięgnięcie po pierwszy i drugi tom tej serii, sama oczekując z ciekawością trzeciej części!

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Delisie.-Mniam-mniam-mniam.-Tom-2,67764241,p.html


Poprzedni wpis
Obchodzimy Boże Narodzenie – recenzja książki z okienkami
Następny wpis
Bestia – recenzja poruszającego komiksu dla dzieci i dorosłych
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, 2022, blog książkowy, Delisie, Delisie 2, Delisie. Mniam mniam mniam. Tom 2, Egmont, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Maciej, Maciej Kur, Magdalena, Magdalena Kania, Maiki” Kur, Meago, Meago” Kania, recenzent książek, recenzje książek, słodkie komiksy, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja