Obchodzimy Boże Narodzenie – recenzja książki z okienkami

Tytuł: Obchodzimy Boże Narodzenie
  Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?
 Tekst: Andrea Erne
 Ilustracje: Susanne Szesny
➜ Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Już od dawna Święta przestały być dla mnie religijnym wydarzeniem, a stały się okazją do bycia razem z rodziną, celebrowania chwil w otoczeniu pysznych, wigilijnych potraw czy do odpoczynku i oderwania się od codzienności. Uważam jednak za istotne – nawet jeżeli wychowujemy dziecko poza konkretną religią, wprowadzać je w symbole i tradycje, traktujące Boże Narodzenie jako coś bardzo ważnego dla innych. 

Choć nie znajdziecie na tej stronie wielu książek bezpośrednio odnoszących się do chrześcijaństwa, to jednak ,,Obchodzimy Boże Narodzenie” jest tym specjalnym wyjątkiem dla którego uważam, że warto zmienić na chwilę panujące tutaj zasady.

Pozycja, co więcej, należy do bestsellerowej serii ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?”, która ukazuje się w Polsce dzięki staraniom Wydawnictwa Sam. Na końcu tej recenzji znajdziecie odnośniki do pozostałych książek tego cyklu.

Książka z okienkami na Święta

Czas zbliżających się Świąt często zachęca do wspólnych aktywności. Jeżeli więc poszukujecie pozycji, w której oprócz treści i ponadczasowych, pięknych ilustracji będzie także element aktywizujący – ,,Obchodzimy Boże Narodzenie” to strzał w 10!

Książka – jak wszystkie z tej serii – została wydana w twardej oprawie z rozkładówkami umieszczonymi na praktycznej rolce. Dzięki temu nie ma obawy np. o wyrwanie strony. Najważniejszym jej elementem są jednak okienka. W wielu miejscach znajdują się klapki z ukrytą treścią i obrazkami, które w sposób logiczny kontynuuję wiedzę przekazywaną w standardowy sposób.

Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie?

Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie? Co jest w nim takiego wyjątkowego? Od kiedy obchodzi się adwent? Kto przynosi prezenty? Skąd wzięła się choinka na Boże Narodzenie? Kim są kolędnicy?

To tylko kilka pytań na które odpowiedzi można znaleźć w ,,Obchodzimy Boże Narodzenie”! W prostych słowach narrator przytacza masę ciekawostek dotyczących tych kilku grudniowych dni, jednocześnie wymieniając ważne daty, osoby czy miejsca. Dzięki książce dowiedziecie się m.in., że najsłynniejsze dziadki do orzechów powstają w Rudawach w Niemczech, a we Włoszech w Trzech Króli czarownica Befana wrzuca dzieciom prezenty do komina.

Dla kogo jest ta książka?

,,Obchodzimy Boże Narodzenie” to pozycja nastawiona na święta ukazane przez pryzmat chrześcijaństwa. W tekście wspomina jednak również o osobach niewierzących, które także czerpią z tego wydarzenia wielką radość.

Znajdziecie w niej m.in. postacie do szopki bożonarodzeniowej, które wystarczy wycisnąć z papieru czy fragment najbardziej znanej kolędy wraz z zapisem nutowym. To z pewnością wartościowa i ciekawa pozycja, która świetnie się sprawdzi w każdym domu! Polecam ją dzieciom powyżej 4 roku życia.

Książka do kupienia wyłącznie na stronie Wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/obchodzimy-boze-narodzenie/

Pozostałe pozycje z serii ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?”:

Poprzedni wpis
Skubaniec – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2 – recenzja
Tags: +4, +5, +6, 2022, adwent, Andrea Erne, Anita i Robert Jonczyk, Boże Narodzenie, Dlaczego? Kiedy? Jak?, kolędy, książki na Boże Narodzenie dla dzieci, książki na święta, książki z klapkami dla dzieci, książki z okienkami, Obchodzimy Boże Narodzenie, Sam, Susanne Szesny, święta, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Sam

6 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja