Poznajemy samochody – recenzja książki z okienkami

Tytuł: Poznajemy samochody
  Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?
 Tekst: Andrea Erne
 Ilustracje: Markus Humbach
➜ Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Każda podróż dla dziecka to obietnica niezapomnianej przygody. Nic dziwnego, że kiedy tylko na horyzoncie pojawia się jakiś pojazd – wzbudza on w maluchach wielkie emocje. Żeby najlepiej wyjaśnić czym są samochody, jak działają oraz dlaczego są takie ważne w życiu ludzi – najlepiej sięgnąć po ciekawą książkę, która za pomocą realistycznych ilustracji i bajeranckich okienek wprowadzi dzieci w fascynujący świat motoryzacji.

Seria Dlaczego? Kiedy? Jak?

Bestsellerowa seria z niemieckim rodowodem ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” ukazująca się w Polsce dzięki staraniom wydawnictwa Sam wzbogaciła się o nową pozycję! ,,Poznajemy samochody” z tekstem Andrei Erne i rysunkami Markusa Humbacha dołączyła do wydanych już wcześniej:

Na stronie wydawnictwa znajdziecie fajne pakiety z tą serią, dzięki którym uda się sporo zaoszczędzić. Aktualne promocje: https://wydawnictwosam.pl/kategoria-produktu/promocje/

Książka o samochodach dla dzieci

Popularnonaukowa pozycja ,,Poznajemy samochody” składa się z rozkładówek wypełnionych szczegółowymi obrazkami na podobieństwo wyszukiwanek, technicznymi ilustracjami z przekrojami pojazdów i ich części czy maszyn produkujących samochody. 

Swego rodzaju gospodarzem tej książki jest mały pies w stroju mechanika, który pojawia się w każdym rozdziale, uzupełniając treść swoimi komentarzami. To także jedyny element w ,,Poznajemy samochody”, który nie wpisuje się w filozofię Montessori friendly. 

Nowoczesność na drogach

Książka mówi dzieciom m.in. jak różnią się od siebie pojazdy, co można znaleźć pod maską samochodu, jak działa silnik, jak wygląda linia produkcyjna nowych urządzeń, czym kiedyś jeździli ludzie, co robi się w warsztacie samochodowym lub jakich samochodów używa się w danym zawodzie.

,,Poznajemy samochody” to książka, która uwzględnia również nowinki technologiczne i zawiera aktualną wiedzę na temat pojazdów. Oprócz rozdziału ,,Co stanie się z autami w przyszłości” wspomina się samochody elektryczne lub na wodór. Narrator mówi również o możliwości wypożyczania aut przez aplikację.

Dla kogo jest ta książka?

W serii ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” wartościowe są nie tylko poruszane tematy. Dzięki nieco różniącym się od siebie ilustracjom na okienkach widać upływ czasu, a rysunki w jasnych, żywych barwach zachęcają do ich nieustannego oglądania. 

Książka ,,Poznajemy samochody” to uniwersalna w odbiorze pozycja, która spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Dzięki niej, dzieci bardziej świadomie będą spoglądać na mijane podczas spacerów pojazdy.

Polecam ją każdemu powyżej 3 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/poznajemy-samochody/

Poprzedni wpis
Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy – recenzja
Następny wpis
Britfield. Powstanie lwa – przedpremierowa recenzja patronatu
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Andrea Erne, Anita i Robert Jonczyk, auta, blog książkowy, Dlaczego? Kiedy? Jak?, książka popularnonaukowa dla dzieci, książki o samochodach, książki popularnonaukowe, książki z klapkami dla dzieci, książki z okienkami, Markus Humbach, Montessori, Montessori friendly, Poznajemy samochody, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Sam, samochody, Wydawnictwo Sam, z okienkami

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja