Miej odwagę, siłę i pewność siebie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Miej odwagę, siłę i pewność siebie
  Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?
 Tekst: Patricia Mennen
 Ilustracje: Susanne Szesny
➜ Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 
Ocena ogólna: wybitna


Pewnie każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było pewne siebie, odważne i dysponowało narzędziami, które pomogą mu w trudnych momentach w życiu. O ile na wiele czynników nie ma się wpływu, o tyle odpowiednie lektury wzmacniające świadomość, mogą mieć realne znaczenie na kogo wyrośnie mały czytelnik w przyszłości.

Książka, którą należy obowiązkowo czytać dzieciom

Taką lekturą jest m.in. najnowsza pozycja od wydawnictwa Sam. ,,Miej odwagę, siłę i pewność siebie” należy do bestsellerowego cyklu ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” – książek z okienkami, w twardej oprawie i stronach na spirali niczym w segregatorze, które z łatwością można przewracać i które cechują się też świetną trwałością.

Z tym jednak, że właśnie ta pozycja jest zdecydowanie tą… najważniejszą (przynajmniej w mojej opinii). Choć każdą z kilku książek, które ukazały się wcześniej w ramach cyklu można zdecydowanie polecić, tak ,,Miej odwagę, siłę i pewność siebie” po prostu powinna być czytana dzieciom obowiązkowo. Dlaczego?

Odwaga, porażki i poczucie dumy z siebie

Odważny jest ten, kto sobie ufa i próbuje nowych rzeczy.

Często trudno prostymi słowami zdefiniować takie pojęcia jak: tożsamość, indywidualność, odwaga, strach, ostrożność czy duma. Potrzeba doświadczenia w pracy z dziećmi, ale także wielkiej wrażliwości, żeby w odpowiedni sposób przekazać znaczenie emocji czy zjawisk, które odgrywają w życiu każdego człowieka bardzo duże znaczenie.

,,Miej odwagę, siłę i pewność siebie” to książka, która skupia się nie tylko na tym, co nas ludzi łączy. Pokazuje również w jaki sposób możemy czuć się z kimś związani, dlaczego każdy ma swoje tempo, czy to w podejmowaniu nowych wyzwań czy w rozwijaniu talentów. Autorka Patricia Mennen pisze nawet wprost, poświęcając jedną stronę niepowodzeniom, że czasami nie wszystko się udaje – i to także jest w porządku.

Otwieraj klapki i ucz się wyrażać własne emocje

W książce znajdują się także informacje dotyczące bezpieczeństwa, kwestii zaufania czy asertywności. Niektóre wątki odnoszą się do przebywania w przedszkolu wśród dzieci, inne pozwalają się skupić na przebywaniu z bliskimi lub samemu. 

Otwierając klapki mały czytelnik może obserwować zmiany bohaterów; ich pierwsze kroki, próbowanie nowych rzeczy czy następstwa mini-scenek. ,,Miej odwagę, siłę i pewność siebie” zawiera także zadania aktywnościowe oraz zachęty do samodzielnego zastanawiania się nad swoimi uczuciami czy lepszym wyrażaniem ,,własnego ja”.

To niezwykle wartościowa pozycja, która na moim regale zajmuje miejsce szczególne. Polecam ją dzieciom już powyżej 3 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/miej-odwage-sile-i-pewnosc-siebie/

Pozostałe książki serii Dlaczego? Kiedy? Jak?:

Poprzedni wpis
Aveline Jones i duch z Malmouth – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Anna Włodarkiewicz, czyli jak wplatać w bajki własne historie – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, Anita i Robert Jonczyk, asertywność, blog książkowy, Dlaczego? Kiedy? Jak?, emocje, Jonczyk, książki dla dzieci, książki z okienkami, Miej odwagę siłę i pewność siebie, odwaga, Patricia Mennen, pewność siebie, recenzje książek, Sam, strach, Susanne Szesny, talent, uczucia, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja