Aveline Jones i duch z Malmouth – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Aveline Jones i duch z Malmouth
Autor: Phil Hickes
Tłumaczenie: Olga Szlachciuk
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Horror to gatunek literacki, który raczej kojarzy się ze starszym czytelnikiem. W innym przypadku lekturami szkolnymi byłyby książki napisane przez Edgara Allana Poe czy też Howarda Phillipsa Lovercrafta. Mało które dzieci lubią się bać. Zdarzają się jednak tacy niedorośli czytelnicy, dla których dreszcz emocji wywołany wyciem ponurego wiatru i wizją zmarłych wędrujących po świecie to temat niebywale fascynujący. Ja odkąd pamiętam należałam do tego drugiego grona młodych czytelników.

Właśnie z tego powodu niezwykle ucieszyła mnie ostatnia premiera wydawnictwa Świetlik. Może się wydawać – doskonała książka na zbliżający się Halloween! 

Książka dla fanów historii o duchach

,,Aveline Jones i duch z Malmouth” to pierwsza z serii książek Phila Hickes’a dla tych, którzy lubią się bać! 

Główną bohaterką tej pozycji jest tytułowa Aveline – dziewczynka, która wyjątkowo lubuje się w książkach o duchach i niewyjaśnionych zjawiskach. Kiedy czeka ją perspektywa spędzenia zimowych wakacji u niemal nieznanej ciotki w jakimś zapomnianym przez świat miasteczku, początkowo jest bardzo sceptyczna.

Zbliża się Halloween

Nadmorska miejscowość wydaje się opuszczona, choć podobno latem to jedno z najbardziej turystycznych miejsc w okolicy. Teraz witryny sklepów świecą pustkami, a miejscowi pozamykani w domach, praktykują bardzo dziwny zwyczaj… stawiania strasznych kukieł w swoich ogrodach.

Z drugiej strony zbliża się Halloween i Aveline, aby się nie nudzić, postanawia odwiedzić miejscowy antykwariat. To właśnie tam trafia nie tylko na starą książkę z miejscowymi legendami oraz… jednym wykreślonym opowiadaniem. Tam także Aveline spotyka nową przyjaźń i jednocześnie wpada w okropne tarapaty.

Przenikanie się dwóch światów

,,Aveline Jones i duch z Malmouth” to opowieść, która autentycznie wywołuje ciarki na plecach! Nie robi tego jednak za sprawą drastycznych opisów. Autor za pomocą skrzypiących w okna gałęzi, przejmującego chłodu znad wody oraz rozmaitych ,,walorów” zapachowych, potrafi przenieść czytelnika wprost w serce akcji. Akcji, której czytelnik na pewno długo nie zapomni.

W książce miesza się bowiem fantastyka z rzeczywistością. Duchy mniej lub bardziej przyjazne tego jednego dnia w Halloween przekraczają granicę światów, żeby rozliczyć się z przeszłością lub uchronić innych przed wielkim niebezpieczeństwem.

Podejrzewam, że cała ta seria będzie wielkim sukcesem. Świetnie napisana historia, fabuła wywołująca dreszcz niepokoju i apetyt na więcej, który mam nadzieję, zostanie zaspokojony w kolejnym tomie (choć każda książka to rozwiązane wątki i osobna opowieść).

Polecam ,,Aveline Jones i duch z Malmouth” wszystkim już powyżej 9 roku życia.

Link do strony księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/aveline-jones-i-duch-z-malmouth-tom-1-phil-hickes-p-1857125.html


Poprzedni wpis
Niegrzeczne Książeczki. Szlaban – recenzja
Następny wpis
Miej odwagę, siłę i pewność siebie – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2023, antykwariat, Aveline Jones, Aveline Jones i duch z Malmouth, blog książkowy, duchy, Halloween, historie o duchach, Horror, horror dla dzieci, jesień, klątwa, książki dla dzieci, książki na halloween, legendy, na Halloween, Olga Szlachciuk, Phil Hickes, recenzje książek, straszne historie dla dzieci, Świetlik, Wydawnictwo Świetlik, zjawiska paranormalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja