Uczymy się pływać i Prawdziwe roboty – recenzja nowości

Tytuły: Uczymy się pływać, Prawdziwe roboty
  Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?
 Tekst: Andrea Erne
 Ilustracje: Markus Humbach, Susanne Szesny
➜ Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 
Ocena ogólna: wybitna


Wiem, że możecie się zastanawiać, co robi ten dziwny robocik w kole do pływania na zdjęciu głównym – zazwyczaj mechaniczne elementy nie lubią się przecież z wodą. Tym razem jest jednak inaczej. Nakładem wydawnictwa Sam ukazały się dwie nowe premiery bestsellerowej serii książek popularnonaukowych dla dzieci Dlaczego? Kiedy? Jak?.

Nowości w serii Dlaczego? Kiedy? Jak?

Cała seria to bardzo charakterystyczne pozycje, które wyróżniają się stronami z klapkami do odkrywania różnych ciekawych treści. Rozkładówki umieszczone są na mechanizmie opartym na tym z segregatorów, ale bez możliwości ich wyjmowania, co bardzo dobrze wpływa na kartkowanie. 

Plusem jest także twarda oprawa oraz wyższa gramatura papieru. Seria Dlaczego? Kiedy? Jak? porusza różne, interesujące dla dzieci tematy. Dzięki niej można zagłębić się w ciekawostki dotyczące świata i potraktować to jak świetną zabawę.

Uczymy się pływać

Na końcu tej recenzji znajdziecie listę wszystkich moich recenzji pozycji z tego cyklu. Tymczasem zacznę od książki, która z pewnością przyda się w kontekście nadchodzącego lata, ale też częstszego odwiedzania basenów. Uczymy się pływać  to pozycja z tekstem Andrei Erne z realistycznymi ilustracjami Susanne Szesny.

Prędzej czy później dzieci będą chciały rzucić się na głęboką wodę. Aby tego uniknąć, warto jak najwcześniej oswoić je z tematem pływania. Choć ostatnio wielu rodziców wprowadza basen już niemowlętom, wciąż jest sporo sytuacji, kiedy z jakichś przyczyn dziecko uczy się pływać dopiero wtedy, gdy zostanie przedszkolakiem.

Uczymy się pływać może być również wartościowym zbiorem rad: w jaki sposób zachowywać się w pobliżu wody, dlaczego należy pamiętać o higienie na basenach czy w zbiornikach wodnych czy co warto wziąć ze sobą na kąpielisko.

W książce znajdziecie także rozkładówkę dotyczącą porad związanych z nauką pływania, informacjami o karcie pływackiej czy ciekawostki o różnych pływackich dyscyplinach sportowych. W Uczymy się pływać pojawia się także wątek dotyczący zwierząt, które są w stanie poradzić sobie w wodzie. 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/uczymy-sie-plywac/

Prawdziwe roboty

Z robotami nie ma żartów! Żyjemy w czasach rozwijającej się w szaleńczym tempie technologii, sztucznej inteligencji i autonomicznych samochodów. Obecnie po prostu trzeba wiedzieć jak działają niektóre urządzenia i dlaczego nazywamy je robotami.

Kolejna nowość od wydawnictwa Sam, czyli Prawdziwe roboty, to ekscytująca przygoda nie tylko do świata, który znamy wyłącznie z filmów science-fiction, ale i… tego, dotykającego codziennego życia. Choć może nie spotykamy tak często paczkolotów czy mechanicznych kangurów, to jednak roboty pracujące w fabrykach oraz w rolnictwie, skomplikowane maszyny pomagające lekarzom lub zaawansowany sprzęt do rehabilitacji – to już inna sprawa.

W Prawdziwych robotach możecie zobaczyć jak wygląda nowoczesny dom, w jaki sposób sztuczna inteligencja może przyczynić się do ratowania życia lub jak roboty są w stanie odkrywać… życie na odległych planetach!

To niezwykle emocjonująca pozycja, która w dzieciach interesujących się technologią rozbudzi jeszcze większą ciekawość, a wszystkim pozostałym pozwoli być na bieżąco z robotami, które już wkrótce mogą pojawiać się w naszym najbliższym otoczeniu jeszcze częściej.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/prawdziwe-roboty/

Zarówno Uczymy się pływać jak i Prawdziwe roboty to książki, które będą odpowiednie dla każdego dziecka powyżej 3 lat.

Recenzje książek serii Dlaczego? Kiedy? Jak?:

Poprzedni wpis
Terapia grupowa – recenzja autobiograficznego komiksu
Następny wpis
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 12 – recenzja komiksu
Tags: +10, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Andrea Erne, Anita i Robert Jonczyk, basen, blog książkowy, Dlaczego? Kiedy? Jak?, jak oswoić dziecko z wodą, jak przygotować się na basen, książka na prezent, książki kartonowe, książki z okienkami, Markus Humbach, nauka pływania, oswajanie z wodą, Prawdziwe roboty, recenzent książek, recenzje książek, robot, roboty, Sam, Susanne Szesny, technologia, Uczymy się pływać, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja