fbpx

W kim zakochał się Księżyc – kilka słów o mojej książce

W kim zakochał się Księżyc – kilka słów o mojej książce

Tytuł: ,,W kim zakochał się Księżyc”

Autor: Julita Pasikowska

Ilustracja okładkowa: Gabriela Dec

Wydawnictwo: Sto Stron

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

 

 

Dzisiaj są Walentynki. Nie obchodzę specjalnie tego święta, ale to dobra okazja (jak każda inna), żeby pobyć z ukochaną osobą i porozmawiać o miłości.

 

Dlatego właśnie w ten dzień, chciałabym opowiedzieć o książce, którą całkiem niedawno napisałam. Nosi ona tytuł: ,,W kim zakochał się Księżyc”, a jej idealnym czytelnikiem będzie każdy powyżej 6-ego roku życia.

 

 

Tytułowy bohater od wiele setek lat samotnie wisi na niebie. Bardzo chciałby z kimś porozmawiać, albo po prostu z kimś pobyć. Wszystko jednak wydaje się być tak bardzo daleko i nikt  nie zwraca na niego uwagi.

 

Pewnego jednak dnia w kosmosie wszystko się zmienia. Zagubiona kometa przelatuje tuż obok Księżyca. On jest pod jej tak dużym wrażeniem, że kiedy noc się kończy, zapomina schować się za jego granatową zasłoną. Od tego momentu wszystko się zmienia.

 

 

 

 

 

 

,,W kim zakochał się Księżyc” to bajka filozoficzna, która w prostych słowach tłumaczy to, co wcale nie jest proste. Na przykładzie bohaterów pokazuje, jak to jest zakochać się bez wzajemności, czym jest odwaga i poświęcenie, oraz dlaczego warto wierzyć w moc życzeń.

 

Patronat medialny nad książką objęły: KSIĄŻKOJADY 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwostostron.pl/sklep/

DOSTĘPNY TAKŻE JAKO AUDIOBOOK!

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment