Gdzie masz czapkę? – trochę o mojej książce dla dzieci

Tytuł: Gdzie masz czapkę?
 Tekst: Julita Pasikowska-Klica
➜ Ilustracje: Katarzyna Zielińska
Wydawnictwo: Sto Stron
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Napisałam książkę! To już w zasadzie moja czwarta książka, po wcześniejszych:

Ta jest jednak zdecydowanie przeznaczona dla najmłodszych czytelników, a jej pisanie sprawiło mi masę dzikiej przyjemności! ,,Gdzie masz czapkę?” to kartonówka, czyli książka z twardymi, wzmacnianymi stronami i zaokrąglonymi rogami – bezpiecznymi dla maluchów.

O czym jest ta książka?

Fabuła jest bardzo prosta. Głównym bohaterem ,,Gdzie masz czapkę?” jest mały zajączek, który nie przepadał za swoją czapką. Gryzła go w czoło i nie pozwalała uszkom robić hop, hop, kiedy miały na to ochotę. Zawsze więc gdy wychodził bawić się na zewnątrz, szybko ją ściągał.

Dorośli przestrzegali zajączka, że takie praktyki mogą się bardzo niewesoło skończyć, ale maluch ich nie słuchał. Łatwo domyślić się, co stało się dalej. Jakie jednak rozwiązanie znalazł mały zajączek ze swoją mamą? Jak myślicie, jak kończy się ta historia? 🙂

Ważni ludzie, którzy tworzyli tę książkę 

Oprócz mojego tekstu ,,Gdzie masz czapkę?” składa się z ilustracji. Naprawdę piękne obrazki wykonała polska ilustratorka Katarzyna Zielińska. Redakcją zajęła się Agnieszka Krawczyk (znana wielu osobom z bloga Ocean Baśni), a korektę wykonała niezastąpiona Ewa Mościcka. Warto w tym miejscu wspomnieć także o składzie, czyli ułożeniu wszystkich słów w taki sposób, żeby wygodnie było je przeczytać – tym zajął się mój osobisty mąż Paweł, który jest specjalistą od tego typu zadań.

Gdzie masz czapkę?

Pomysł na tę książkę pojawił się zeszłorocznej zimy, kiedy to poszukiwałam dla siebie odpowiedniego na tę porę roku nakrycia głowy. Przypomniałam sobie jak często rodzice zadawali mi to pytanie:

Gdzie masz czapkę?

a ja wcale nie miałam ochoty jej nosić. Pewnie jak większościom dzieci wydawało mi się, że czapka ogranicza moją wolność, drapie w czoło i (co gorsza!) rujnuje misternie zaplatane przez mamę warkoczyki.

Na szczęście z czasem ją polubiłam i bardzo bym chciała, żeby dzieci także zaprzyjaźniły się z czapkami, bo nie ma nic milszego na mrozie, niż czapka zasłaniająca uszy i czubek głowy!

Książka dla dzieci w przedsprzedaży

Z wydawnictwem Sto Stron zawsze chcemy, żeby każda przedsprzedaż była wyjątkowa. W związku z planowaną premierą ,,Gdzie masz czapkę?” zaprosiliśmy do współpracy polską firmę szyjącą… czapki! Marka SABFIL zgodziła się przeznaczyć ogromną pulę pięknych, miękkich i ciepłych nakryć głowy do zestawów przedsprzedażowych. Dzięki temu do 7.11.2022 roku (włącznie!) można dostać ,,Gdzie masz czapkę?”:

  • w obniżonej cenie,
  • z piękną czapką marki SABFIL – gratis,
  • ze świąteczną pocztówką zaprojektowaną przez Kasię Zielińską – gratis!

Zestaw kupicie tylko tutaj: https://wydawnictwostostron.pl/ksiazka/gdzie-masz-czapke/


Poprzedni wpis
Wokół słońca. Nasze miejsce w kosmosie – recenzja
Następny wpis
Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju – recenzja
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2022, blog książkowy, Gdzie masz czapkę?, Julita Pasikowska-Klica, kartonówki, Katarzyna Zielińska, książki dla dzieci, książki kartonowe dla dzieci, odpowiedzialność, przedsprzedaż książki, przeziębienie, przyjaźń, Sabfil, Sto Stron, troska, Wydawnictwo Sto Stron, zima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja