fbpx

Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów

Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów

Tytuł: ,,Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów”

Autor: Julita Pasikowska-Klica

Ilustracje wiodące: Aleksandra Szwajda

Ilustracje: Anbu, Subi Bosa, Eva Chupíková, Flor Crespo, Ann December, Angelika Dotsenko, Lucia Eggenhoffer, Fabiana Faiallo, Mihmida Ilwia, Sian James, Maria Jäntti-Serrano, Jelena Jordanovic-Lewis, Emre Karacan, Christos Kourtoglou, Vesela Valentinova Kucheva, Nicole Lim, Daniela Lomba, Judith Loske, Donya Maghsoudlou, Maria Manoura, Thejal Mathura, Marie Muravski, Madison Patterson, Rachel Polo, Monika Puzauskaite, Diana Renzhina, Alena Rubinuby, Luis San Vicente, Carlos Sánchez, Anna Shuttlewood, Manuel Šumberac, Olga Surina, Maryam Tahmasebi, Tokyo Melonboy, Bård Sletvold Torkildsen, W.okada, Jana Walther, Yujie Wu, June Zhang, Huan Zong

Wydawnictwo: Sto Stron

Rok wydania: 2020

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

 

Ania, główna bohaterka książki zastanawia się, czym jest przyjaźń. Postanawia wypuścić swój zielony latawiec, żeby poleciał w świat i wrócił do niej z opowieściami na temat różnych krajów, kultur i zwyczajów. Dziewczynka chce dowiedzieć się czegoś o tym, jak wygląda i jak bardzo różnorodna jest przyjaźń na innych kontynentach.

 

 

,,Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to książka nad którą pracowałam ponad 1,5 roku. Jestem jej dumną autorką, koordynatorką i wydawcą. Razem z ponad 40 ilustratorami z całego świata stworzyliśmy nasze wizje przyjaźni oraz tego jak różne formy może ona przybierać.

 

Na stu stronach książki, Zielony Latawiec przemierza ponad trzydzieści krajów, w tym m.in. Brazylię, Australię, Hiszpanię, Stany Zjednoczone, Węgry, Finlandię, Japonię, Chiny, Ukrainę, Niemcy czy Wielką Brytanię. Dostrzega przyjaźnie między dziećmi, dorosłymi, zwierzętami, a nawet te, które na pierwszy rzut oka trudno zdefiniować.

 

 

 

Każda rozkładówka podzielona jest na dwie części. Po jej prawej stronie toczy się akcja, a po lewej znajduje się kolumna tzw. informacyjno – zadaniowa. 

Obrazkiem żarówki oznaczone zostały ciekawostki, znakiem zapytania – kwestie do zastanowienia, a kredka zachęca do aktywności. 

 

Z każdą ilustracją łączy się krótka opowieść z podróży latawca – przedstawiająca czytelnikom kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w danym kraju.

 

 

 

,,Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to nauka geografii, inspiracja społeczeństwem i przede wszystkim zachwyt nad wielokulturowością naszego świata. To książka zarówno do indywidualnego czytania, spędzania czasu z dziećmi jak i do pracy warsztatowej w większym gronie. 

 

 

 

 

Oficjalna premiera: 1 czerwca 2020 roku. 

👉 UWAGA! Z hasłem: bajkochlonka

na stronie Wydawnictwo Sto Stron macie -10% zniżki oraz darmową wysyłkę! 

LINK TUTAJ: https://wydawnictwostostron.pl/ksiazka/zielony-latawiec/

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment