Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat – recenzja

Tytuł: Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat
Autorka: Keilly Swift
Ilustracje: Rhys Jefferys
 Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Świat potrzebuje młodych i odważnych, żeby zmieniać stereotypowe myślenie oraz szkodliwe przyzwyczajenia. Co można zrobić, żeby natchnąć dzieci i młodzież do większej pewności siebie? Na pewno warto polecić im dobrą lekturę!

MOTYWUJĄCA KSIĄŻKA DLA DZIECI

,,Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat” to najnowsza pozycja od Wydawnictwa Sam. Dość nietypowa jak dla nich, bo pewnie kojarzycie to Wydawnictwo przede wszystkim z doskonałą serią książek z okienkami z serii ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” (choć wydali też inne, świetne lektury wielkoformatowe i kartonówkowe). Ta, także dość duża formatem pozycja w twardej oprawie, została napisana przez amerykańską autorkę Keilly Swift.

Przyznam szczerze, że tego typu książki miałam już wcześniej w rękach. Jedną z nich była opisywana tutaj: ,,50 (małych) rewolucji, które zmieniają świat”. Choć mogą kojarzyć się one nieco magazynowo, świetnie sprawdzają się w przypadku tych dzieci, które nie przepadają za… czytaniem!

ZACZNIJ OD SIEBIE

,,Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat” została podzielona na cztery rozdziały, gdzie każdy zawiera wiele ważnych tematów oraz zagadnień. Ich kolejność została starannie przemyślana. Autorka rozpoczyna narrację od hasła: ,,Zacznij od siebie”! W tej części pada bardzo ważne stwierdzenie – nie można zmieniać świata, jeżeli nie czujemy się ze sobą ok.

Jest wiele sposobów na to, żeby zatroszczyć się o własne ,,ja”. Swift podpowiada jak zrobić to najskuteczniej. Nie brakuje również analizowania emocji oraz mnóstwa pozytywnych haseł, które rzeczywiście mogą podziałać na młodych czytelników mobilizująco!

KSIĄŻKA, KTÓRA NADĄŻA ZA TIKTOKIEM

Kolejne części związane są szeroko ze społecznością, działaniami oraz ochroną środowiska. W rzeczywistości jednak te tematy mocno się przenikają. Choć początkowo przeglądanie ich może wywołać wrażenie lekkiego chaosu, z czasem orientuję się, że to jest właśnie język współczesnych młodych ludzi.

Na co dzień zasypywani są oni memami, tiktokami czy zdjęciami na Instagramie. Autorka poniekąd idzie tym tropem i każdą rozkładówkę czyni przystankiem, który mniej lub bardziej nawiązuje do kolejnych i poprzednich stron. 

Wiele rad w książce ogranicza się także do dwóch, trzech zdań uwag. Treści przekazywane są w telegraficznym skrócie, dlatego bardzo możliwe, że czytelnicy będą wertować ,,Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat” właśnie jak magazyn.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Nie da się ukryć, że takie pozycje są po prostu potrzebne. Zgadzam się ze wszystkimi postulatami, które autorka przedstawia w tej książce i uważam, że mówienie o nich oraz uświadamianie jest szalenie ważne. Forma nie do końca mnie kupiła, ale to pewnie dlatego, że widziałam już tego typu lektur naprawdę sporo. W tym jednak wypadku zdecydowanie ważniejsza jest treść i mam nadzieję, że trafi ona do szerokiego grona czytelników.

Polecam ją wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/

Poprzedni wpis
W deszczu, czyli co się dzieje, kiedy pada – recenzja
Następny wpis
Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2 – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2022, Anita i Robert Jonczyk, blog książkowy, dla opornych w czytaniu, Keilly Swift, książki dla dzieci, książki młodzieżowe, książki motywujące dla dzieci, motywacja, Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat, pewność siebie, recenzent książek, recenzje książek, rewolucja, Rhys Jefferys, Sam, Wydawnictwo Sam, zmieniać świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja