fbpx

Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge – recenzja

Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge – recenzja

Tytuł: Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge

Autorki: Julia i Sara Żyrackie

Ilustracje: Studio Graficzne Papercut

Wydawnictwo: SQN

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Popularność YouTube’a rośnie z każdym rokiem. Bez względu na wiek, zainteresowania, płeć czy pochodzenie – każdy może znaleźć tam dla siebie taką treść, jaka akurat jest dla niego ciekawa. W moim domu nie ma telewizora, to właśnie kanały na YouTubie umilają nam czas, wyposażają w wiedzę i po prostu oferują dobrą rozrywkę.

Muszę jednak przyznać, że mam sporo zaległości z twórcami dziecięcymi. Kiedy usłyszałam więc, że nakładem Wydawnictwa SQN ma ukazać się książka popularnego kanału dedykowanego najmłodszym – postanowiłam najpierw sprawdzić sam kanał, a później i książkę.

 

,,Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge” to pozycja aktywnościowa, która jak mało która wychodzi na przeciw potrzebom dzieci w wieku podstawówkowym. Jej autorkami są Julia i Sara Żyrackie (mama i córka), które odpowiadają także rodzinnie za youtubowy profil o tej samej nazwie, czyli Zaczarowany Świat Sary.

 

 

Jak to jest być popularnym twórcą internetowym w wieku 10 lat? Główna bohaterka Sara zgromadziła wokół siebie i swoich bliskich publiczność, która liczy (na dzień 20.09.21 roku) 658 TYSIĘCY osób! Ponad pół miliona widzów czeka na kreatywne odcinki, które powstają także z udziałem brata Sary czyli Wiktora, a także mamy Juli, taty Andrzeja i pozostałych gości. 

 

Książka jest jednak nie tylko propozycją lektury dla fanów kanału, ale po prostu ciekawym zbiorem wskazówek na propozycję spędzania wolnego czasu.

 

Nie wszystkie challenge cieszą się dobrą sławą, ale te zawarte w książce są sprawdzone, a przy okazji pełnią wiele funkcji edukacyjnych czy rozwojowych. Dla ułatwienia zostały oznaczone poziomami skomplikowania (od 1 do 6, gdzie im wyższa liczba, tym trudniejsze zadanie). Na każdej rozkładówce z challengem znajduje się także tabelka, w której można zaznaczać postępy w zabawie. Bardzo podoba mi się, że nie ma wariantu ,,nie udało mi się”, ale jest ,,spróbuję jeszcze raz”. Takie podejście jest motywujące i uczy czytelników w każdym wieku, żeby się nie poddawać w dążeniu do spełniania swoich celów.

 

 

 

Jakie całodniowe challenge czekają na dzieci w tej książce? Autorki mają kreatywne pomysły np. na poszerzanie znajomości o różnych krajach (Dzień Innej Kultury), na mówienie zdań lub wyrazów rozpoczynających się tylko na literę ,,P” czy cały dzień bez cukru. Jest wiele propozycji śmiesznych zadań, jak te z ciągłymi podskokami, usługiwaniem rodziców czy mówieniem od tyłu. 

 

Dzieci będą świetnie się bawić, jednocześnie ćwicząc silną wolę. Przy okazji lepiej poznają także Sarę, która opisując każdy challenge, dzieli się kulisami jego powstania. 

,,Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge”  to książka, która gwarantuje wiele pomysłów na miłe spędzanie czasu przez niemal 52 dni! Będzie dobrym pomysłem prezentowym dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: idz.do/zaczarowany-swiat-sary-ksiazka

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--