fbpx

CzaroMarownik 2022 – recenzja

CzaroMarownik 2022 – recenzja

Tytuł: CzaroMarownik 2022

Autorki: Elżbieta Czerwińska, Agnieszka Fiedorowicz, Renata Nikonowicz oraz Anastazja Substelna

Wydawnictwo: Kobiece

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Moja miłość do rzeczy i zjawisk fantastycznych zrodziła się niemal w tym samym czasie, kiedy zaczęłam być nastolatką. Dużo wtedy czytałam o runach, numerologii czy niewyjaśnionych tajemnicach tego świata. Udało mi się zdobyć kilka wyjątkowych książek w łódzkich antykwariatach i na licytacjach internetowych, które do dzisiaj są ważną częścią mojej biblioteczki.

Książki o tematyce popularnofantastycznej były wtedy rzadkością. Kiedy będąc nastolatką, mogłabym mieć ostatnią nowość Wydawnictwa Kobiecego – byłabym więcej niż zachwycona!

 

,,CzaroMarownik 2022” jest niczym innym jak kalendarzem, ale wzbogaconym o ciekawostki i rozdziały poruszające tematyczne zagadnienia. Jego autorkami są cztery panie: Elżbieta Czerwińska, Agnieszka Fiedorowicz, Renata Nikonowicz oraz Anastazja Substelna. 

 

 

 

Kalendarz pozwala uzupełnić swoją podstawową wiedzę o tym, czym są pełnie Księżyca, lepiej zaznajomić się z charakterystyką znaków zodiaku oraz poznać wiele magicznych przepisów, np. na olejki do ciała. 

 

Każdy miesiąc rozpoczyna się od jego opisu. Czasami na jeden dzień przeznaczone jest pół strony, innym razem tylko ćwiartka. Ciągle jest to jednak dość sporo miejsca, żeby wypisać wszystkie następujące zobowiązania i plany w danej dacie. Dodatkowo przy każdym dniu wypisano obchodzone wówczas imieniny, fazy księżyca oraz przejścia w znakach zodiaku. Uwzględniono także święta oraz ważne uroczystości. 

 

Podoba mi się, że każdy miesiąc poprzedza wolna przestrzeń na cel na najbliższe 30 dni. Planowanie sobie jakichś zadań, pozwala się rozwijać. Warto jednak pamiętać, że nie muszą to być bardzo ambitne założenia. Czasami celem może być sprawienie sobie przyjemności i zorganizowanie dobrej zabawy. 

 

 

 

Trzeba mieć też na uwadze, że kilka z opisywanych w kalendarzu rytuałów nie powinno się stosować dla zabawy. Czytanie o nich to jedno, a przeprowadzanie – drugie. Z tego też powodu polecam go dorosłym i nastolatkom, ale raczej tym starszym, powyżej 16 roku życia. Sądzę, że to właśnie w tym wieku, można docenić ,,CzaroMarownik” najbardziej.

 

Być może niektórzy kojarzą już te kalendarze z wersji poprzednich, ale muszę przyznać, że to wydanie wyjątkowo przypadło mi do gustu! Okładka została zaprojektowana bardzo w moim guście, a złote, mieniące się w świetle uszlachetnienia sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej… magiczna!

 

Z pewnością rok 2022 z taką książką przy sobie będzie wyjątkowy.

Link do strony Wydawnictwa: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/czaromarownik-2022/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--