Pan Miś chrapie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pan Miś chrapie
Autorka: Karma Wilson
Ilustracje: Jane Chapman
Tłumaczenie: Barbara Supeł
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Stęskniliście się za panem Misiem? Powraca on we wznowionej książce Karmy Wilson oraz Jane Chapman! Tym razem tytułowy bohater będzie chciał spać, ale niestety zostanie mu to utrudnione przez zwierzaki, które wprosiły się do niego w gościnę.

Przytulna gawra pana Misia

,,Pan Miś chrapie” to zaraz po ,,Święta pana Misia” oraz pozostałych książkach z tej serii, obrazkowa, prosta historia, która przemyca proste i ujmujące przesłanie. Ich akcja doskonale wpisuje się w czas jesieni oraz zimy, ponieważ toczy się, gdy świat przykrywa gruba warstwa śniegu, na zewnątrz jest zimno i nieprzyjemnie – i najchętniej zostałoby się w swojej norce.

Pan Miś także smacznie śpi w gawrze, ale z jego przytulnej przestrzeni mają ochotę skorzystać również inni. Najpierw zjawa się mała myszka, która rozpala ogień, żeby się ogrzać. Kolejny jest zając, borsuk, kret oraz suseł. A to jeszcze nie wszyscy zimowi goście nieświadomego pana Misia!

Co obudzi pana Misia?

Książka stopniuje bowiem napięcie, dokładając niemal strona po stronie kolejnych bohaterów. Mały czytelnik widzi jak gawra pana Misia stopniowo się wypełnia i zastanawia się, kiedy przyjdzie ten moment, gdy tytułowa postać… straci cierpliwość.

Chociaż w tym przypadku należałoby raczej mówić o wybudzeniu ze snu. Dotychczas nie przeszkadzały mu głosy, zapachy, chrupanie, trzaskający ogień. Co więc będzie powodem, dla którego sen pana Misia zostanie przerwany? Sprawdźcie konieczne w ,,Pan Miś chrapie”! 

Rymowany, melodyjny tekst

Oprócz wielkich formatem, pięknych ilustracji niezawodnej Jane Chapman, czytelnicy tego wydania mogą liczyć na melodyjne i wierszowane tłumaczenie w wykonaniu Barbary Supeł. Ubogacone jest ono w onomatopeje, humorystyczne wstawki oraz… powtarzające się zdania.

Szczególnie te pełniące rolę refrenu zbitki słów są dla małych odbiorców bardzo atrakcyjne. Pozwalają skupić ich uwagę na dłużej oraz w kulminacyjnym momencie – wprowadzają do książki element zaskoczenia!

,,Pan Miś chrapie” to ponadczasowa, uniwersalna pozycja, która pokazuje czym jest empatia, wyrozumiałość, ale także troska o drugą osobę. W tej krótkiej bajce udało się zawrzeć szerokie spektrum różnych emocji, udowadniając, że książki obrazkowe niezmiennie mają niezwykłą moc!

Polecam ,,Pan Miś chrapie” dzieciom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Pan-Mis-chrapie/116


Poprzedni wpis
Tam i z powrotem. Opowieści jaskółek – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Niegrzeczne Książeczki. Święta – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Barbara Supeł, Basia Supeł, blog książkowy, empatia, gawra, Jane Chapman, Karma Wilson, książka na prezent, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki obrazkowe, pan Miś, Pan Miś chrapie, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Tekturka, wrażliwość, Wydawnictwo Tekturka, wyrozumiałość, wznowienie, zima

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja