Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru – recenzja

Tytuł: Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru

Autor: Zofia Staniszewska

Ilustracje: Artur Nowicki

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Opowiadania detektywistyczne dla dzieci to prawdziwa gratka. Pozwalają najmłodszym czytelnikom prowadzić własne śledztwa, mieć poczucie obcowania z literaturą prawie dla dorosłych (!) oraz śledzić poszlaki sprawy z równym zaangażowaniem, co bohaterowie książki.

Bardzo się ucieszyłam na wieść, że powstała seria opowiadań detektywistycznych dla dzieci, polskiej autorki Zofii Staniszewskiej. W ramach ,,Ignacy i Mela na tropie złodzieja” wydano już 5 tytułów, a ,,Zagadka teatru” jest najnowszą pozycją o dwójce dociekliwych bliźniaków.

Akcja książki ma miejsce w Domu Kultury w którym dorośli amatorzy przygotowują się do swojej teatralnej premiery. Zegar odlicza czas do rozpoczęcia. Jeszcze tylko 4 godziny, aż sala zapełni się głodnymi sztuki widzami.

Nagle ginie harfa, która ma kluczową rolę w przedstawieniu. Sprawa jest na tyle poważna, że do pomocy zostaje wezwana znajoma pani policjant. Rozpoczyna się śledztwo, w którym Ignacy i Mela również typują swoich podejrzanych. Trop po tropie zbliżają się do rozwiązania zagadki.

Autorka przewidziała dla swoich czytelników dwa zakończenia. Zadaniem dziecka jest wybrać to, które będzie dla niego bardziej prawdopodobne. W pierwszym, złodziejem okazuje się typowany przez dzieci mężczyzna, a w drugim pojawia się zupełnie nowa postać.

Książka pisana jest prostym w zrozumieniu językiem, chociaż momentami wydaje się opisywać zbyt wielu bohaterów jednocześnie, co może trochę rozkojarzyć początkujących czytelników.

,,Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru” została wydana w grubej oprawie, z ciekawymi ilustracjami Artura Nowickiego.

I przez wzgląd na stronę wizualną i przez samą narrację widzę tu wiele podobieństw do klasyki powieści detektywistycznych dla dzieci, czyli serii ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Polecam książkę o perypetiach Ignacego i Meli także z tego powodu. Będzie ona przyjemną rozrywką dla dzieci powyżej 8-ego roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/ignacy-i-mela-na-tropie-zlodzieja-zagadka-teatru


Poprzedni wpis
Czytam sobie z kotylionem cz.2
Następny wpis
Opowieści Dengbeżów. Baśnie i bajki kurdyjskie – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +8, +9, 2018, Artur Nowicki, blog książkowy, Debit, Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru, interaktywne zakończenie, kryminał dla dzieci, opowiadania detektywistyczne, powieść detektywistyczna dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Debit, Zagadka teatru, Zofia Staniszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja