Postaw się na moim miejscu – recenzja

Tytuł: ,,Postaw się na moim miejscu”

Autor: Susanna Isern

Ilustracje: Mylene Riquadie

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2021

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Pierwsza jaskółka książek o wiośnie! Nie jednak pora roku jest tu głównym tematem, ale… co takiego? Opowiem o tym już za chwilę.

 

,,Postaw się na moim miejscu” jest książką Susanny Isern z ilustracjami Mylene Riqaudie. Ta autorka bardzo często pojawia się na mojej stronie. Ostatnio pisałam o jej ,,Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach, ale wcześniej także w recenzjach o ,,Idealna chwila, ,,Wielka księga supermocy” czy ,,Siedem łóżek malutkiej Popielicy. 

 

Isern często zwraca uwagę na emocje, ale i rozumienie innych. W ,,Postaw się na moim miejscu” pokazuje czytelnikom jak ważna jest empatia i nieocenianie wszystkiego przez pryzmat wyłącznie swoich potrzeb.

 

 

Głównym bohaterem jest pasikonik. Właśnie obudził się po długiej zimie i postanowił odwiedzić swoich przyjaciół. W trakcie wizyty u biedronki, pszczoły, pająka i stonogi nie był w stanie zrozumieć, dlaczego zajmują się oni sprawami, które jego zupełnie nie interesują. Nie mieściło mu się w głowie, jakim sposobem można martwić się o zgubioną kropkę czy buty, kiedy on mógł być w pełni szczęśliwy bez kropek i bez butów. 

 

,,Postaw się na moim miejscu” to książka z której wiele mogliby nauczyć się także dorośli. Społeczeństwo dzieli się według poglądów. Ci, którzy nie zgadzają się z innymi, często krytykują ludzi o odmiennej opinii. Ta lektura pokazuje, że nawet kiedy nasze życie i światopogląd różni się od naszych sąsiadów, nie jest to powodem, żeby choć nie starać się ich zrozumieć. 

 

Pasikonik przechodzi przemianę w chwili, kiedy ktoś krytykuje jego ulubione zajęcie. Dopiero wtedy zdaje sobie sprawę jak bardzo niesprawiedliwie potraktował swoich przyjaciół i kiedy ma już iść ich przeprosić, okazuje się, że… Nie zdradzę zakończenia tej książki, ale zapewniam, że rozczuli każdego czytelnika! 

 

 

 

,,Postaw się na moim miejscu” to pozycja, która niesie wielkie przesłanie, ale opowiedziana jest w sposób niezwykle przystępny. Prosty i dobitny tekst, jasno wyartykułowane emocje, ale także przyjemna strona wizualna składają się na więcej niż zadowalający efekt. 

 

Dobrze jest przeczytać taką książkę w chwili, kiedy dzieci mają kłopot ze zrozumieniem zachowania swoich rówieśników, ale także profilaktycznie, dla samej przyjemności ciekawej historii.

 

Polecam tę książkę wszystkim odbiorcom powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa:  http://tako.biz.pl/p,805,postaw-sie-na-moim-miejscu.html

 

 

Poprzedni wpis
Zagubiona małpka – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 37
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2021, blog książkowy, empatia, książki dla dzieci, Mylene Riquadie, owady, pasikonik, Postaw się na moim miejscu, przyjaciele, przyjaźń, recenzje książek dla dzieci, Susanna Isern, Tako, Tomasz Pindel, Wydawnictwo Tako, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja