Tytuł: ,,Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach”
Autor: Susanna Isern
Ilustracje: Monica Carretero
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2021
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: ma dużo zalet
Recenzja:
Pamiętacie ,,Uczuciometr inspektora Krokodyla”? Jest to książka, która już od kilku lat zachwyca najmłodszych czytelników oraz pomaga ich rodzicom wprowadzić dzieci w świat emocji (kliknijcie na tytuł, żeby przenieść się do recenzji).
,,Rozśpiewane EMOCJE, czyli piosenki o UCZUCIACH” są najnowszą kontynuacją tej serii od Wydawnictwa Dwukropek. Autorka Susanna Isern oraz ilustratorka Monica Carretero przygotowały tym razem coś specjalnego do… śpiewania!
Inspektor Krokodyl kolejny raz zaprasza nas do Leśnogrodu, gdzie przyjrzymy się bliżej – wraz z zastępem Emoludków, różnym emocjom. Po kolei przedstawiane są nam rozmaite sytuacje. Bierze w nich udział wiele zwierzaków oraz wspomniane Emoludki, które są zabawnymi ucieleśnieniami uczuć.
Co kilka rozkładówek jesteśmy świadkami jakiegoś wydarzenia. Czasami jest to targ, innym razem obiad w restauracji czy wspólne oczekiwanie na autobus. Dzieci mają szansę dobrze przypatrzeć się ilustracji, żeby wytypować te postaci, których dotyczy omawiana emocja.
Autorki uwzględniły w ,,Rozśpiewanych emocjach” ich aż 10. Dokładnie tyle pojawiało się też na charakterystycznym uczuciometrze z pierwszej części, czyli koła z oznaczonymi uczuciami oraz możliwością ich punktowania. Niestety tutaj nie zostało ono dołączone, na jednej z ostatnich stron znajduje się jednak w formie nadruku, dlatego można je wyciąć/zeskanować i przygotować sobie takie narzędzie samodzielnie.
W tej książce zaśpiewamy piosenki o radości, strachu, zaskoczeniu, wstydzie, wstręcie, miłości, zawiści, zazdrości, złości oraz smutku. To w większości krótkie rymowanki, które czasami opisują daną emocję, a czasami sugerują w jaki sposób można sobie z nią poradzić.
Niestety autorzy nie zaproponowali żadnych melodii, dlatego w przypadku ,,Rozśpiewanych emocji” trzeba liczyć na własną kreatywność lub umiejętności wokalne. Równie dobrze może być to także atut (nie narzucając żadnej interpretacji, dziecko będzie mogło się wykazać), ale z drugiej jest niemałym wyzywaniem wymyślić aż 10 wpadających w ucho melodii.
Sięgając więc po ,,Rozśpiewane EMOCJE, czyli piosenki o UCZUCIACH” trzeba się nastawić, że mają one do zaoferowania mniej niż pierwsza część, ale z pewnością dzieci, które polubiły bohaterów Leśnogrodu ucieszą się, że kolejny raz mogą podążać tropem ich historii.
Książka odpowiednia dla słuchaczy i czytelników powyżej 5 roku życia.
Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/rozspiewane-emocje-czyli-piosenki-o-uczuciach/
1 komentarz. Zostaw komentarz
[…] Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ</strong>. Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/rozspiewane-emocje-czyli-piosenki-o-uczuciach/ […]