Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach – recenzja

Tytuł: ,,Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach”

Autor: Susanna Isern

Ilustracje: Monica Carretero

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2021

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Pamiętacie ,,Uczuciometr inspektora Krokodyla? Jest to książka, która już od kilku lat zachwyca najmłodszych czytelników oraz pomaga ich rodzicom wprowadzić dzieci w świat emocji (kliknijcie na tytuł, żeby przenieść się do recenzji).

 

,,Rozśpiewane EMOCJE, czyli piosenki o UCZUCIACH” są najnowszą kontynuacją tej serii od Wydawnictwa Dwukropek. Autorka Susanna Isern oraz ilustratorka Monica Carretero przygotowały tym razem coś specjalnego do… śpiewania!

 

 

Inspektor Krokodyl kolejny raz zaprasza nas do Leśnogrodu, gdzie przyjrzymy się bliżej – wraz z zastępem Emoludków, różnym emocjom. Po kolei przedstawiane są nam rozmaite sytuacje. Bierze w nich udział wiele zwierzaków oraz wspomniane Emoludki, które są zabawnymi ucieleśnieniami uczuć. 

 

Co kilka rozkładówek jesteśmy świadkami jakiegoś wydarzenia. Czasami jest to targ, innym razem obiad w restauracji czy wspólne oczekiwanie na autobus. Dzieci mają szansę dobrze przypatrzeć się ilustracji, żeby wytypować te postaci, których dotyczy omawiana emocja. 

Autorki uwzględniły w ,,Rozśpiewanych emocjach” ich aż 10. Dokładnie tyle pojawiało się też na charakterystycznym uczuciometrze z pierwszej części, czyli koła z oznaczonymi uczuciami oraz możliwością ich punktowania. Niestety tutaj nie zostało ono dołączone, na jednej z ostatnich stron znajduje się jednak w formie nadruku, dlatego można je wyciąć/zeskanować i przygotować sobie takie narzędzie samodzielnie. 

 

 

W tej książce zaśpiewamy piosenki o radości, strachu, zaskoczeniu, wstydzie, wstręcie, miłości, zawiści, zazdrości, złości oraz smutku. To w większości krótkie rymowanki, które czasami opisują daną emocję, a czasami sugerują w jaki sposób można sobie z nią poradzić.

 

Niestety autorzy nie zaproponowali żadnych melodii, dlatego w przypadku ,,Rozśpiewanych emocji” trzeba liczyć na własną kreatywność lub umiejętności wokalne. Równie dobrze może być to także atut (nie narzucając żadnej interpretacji, dziecko będzie mogło się wykazać), ale z drugiej jest niemałym wyzywaniem wymyślić aż 10 wpadających w ucho melodii. 

 

 

Sięgając więc po ,,Rozśpiewane EMOCJE, czyli piosenki o UCZUCIACH” trzeba się nastawić, że mają one do zaoferowania mniej niż pierwsza część, ale z pewnością dzieci, które polubiły bohaterów Leśnogrodu ucieszą się, że kolejny raz mogą podążać tropem ich historii.

 

Książka odpowiednia dla słuchaczy i czytelników powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/rozspiewane-emocje-czyli-piosenki-o-uczuciach/

 

 

Poprzedni wpis
Olimpo Tropical – recenzja komiksu
Następny wpis
Seria ,,Mądre bajki” oraz ,,Inspirujące bajki” – recenzja
Tags: +5, +6, +7, +8, 2021, Barbara Bardadyn, blog książkowy, Dwukropek, emocje, krokodyl, książka na prezent, książki dla dzieci, Monica Carretero, piosenki, piosenki dla dzieci, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Rozśpiewane emocje czyli piosenki o uczuciach, Susanna Isern, uczucia, uczuciometr, Wydawnictwo Dwukropek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja