Apsik! Czyli bitwa na smarki – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Apsik! Czyli bitwa na smarki

Autor: Alicia Acosta

Ilustracje: Monica Carretero

Tłumaczenie: Katarzyna Biegańska

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zwykłe przeziębienie wydaje się błahostką – przejściowy katar lub kaszel to tylko chwilowe nieprzyjemności, które trzeba przeczekać. Bohaterowie książki ,,Apsik! Czyli bitwa na smarki” przekonują się jednak, że nawet takiego wroga nie warto ignorować!

Alicja Acostra oraz Monica Carretero to artystki, które odpowiadają za tekst oraz ilustracje książki. Być może kojarzycie już ten duet z ,,Maleńkiego pirata”.

Jej głównym bohaterem jest maleńki władca mórz i oceanów, który jest tak mały, że zamiast nosić na ramieniu papugę, nosi muchę! Nie brakuje mu jednak odwagi, dlatego zyskał miano kapitana i dowodzi załogą na wielkim statku, a dodatkowo zakłada na oko czarną opaskę! 

Pewnego dnia wypatrzył wśród morskich fal płynącą butelkę. Po wyłowieniu jej na pokład, okazało się, że zawiera ona list od potrzebującego pomocy anonima. Nieszczęśnik informował, że znajduje się na wyspie Apsik i szuka ratunku. 

Dzielni piraci choć mieli słabość do różnych bogactw, w głębi duszy byli jednak poczciwymi chłopakami i bez zwlekania popłynęli na wyspę. Na miejscu okazało się, że to dziwne miejsce zamieszkiwane jest przez… zakatarzone nosy!

Bohaterowie książki szybko przekonują się jak niebezpieczne mogą być takie kichające i prychające we wszystkie strony nosy.

Książka jest na tyle obrzydliwa, że z pewnością zachwyci wszystkie dzieci, ale jednocześnie skutecznie uświadomi im, że od nosów pełnych kataru lepiej trzymać się z daleka! 

Kiedy maleńki kapitan wraz ze swoją załogą już myślą, że uda im się uniknąć nieszczęścia, okazuje się, że los robi im psikusa! Dopiero po czasie ukazują się konsekwencje pobytu na wyspie Apsik i piraci (dosłownie!) muszą odchorować minioną przygodę. 

Jak łatwo się domyślić, tacy bohaterowie często lubią wpadać w kłopoty, więc to nie koniec ich zmagań z przeciwnikami w ,,Apsik! Czyli bitwa na smarki”, ale więcej szczegółów zdradzać nie będę. Dodam tylko, że piratom udało się zdobyć nie tylko lekarstwo na nową przypadłość, ale ofiarowali także nosom coś, co bardzo je ucieszyło i bez czego nosy zwykle nie mogą się obejść.

Jeżeli lubicie szybką akcję, niewielką ilość tekstu i mądre, ale nienarzucające się przesłanie – to ta historia jest zdecydowanie strzałem w 10!

Polecam ją dzieciom już od 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/apsik-czyli-bitwa-na-smarki/

 


Poprzedni wpis
BTS. Wszystko, co trzeba wiedzieć o królach K-POPU – recenzja
Następny wpis
Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2 – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2020, Alicia Acosta, Apsik! Czyli bitwa na smarki, blog książkowy, choroba, Dwukropek, katar, Katarzyna Biegańska, książki dla dzieci, książki o chorobie dla dzieci, Monica Carretero, piraci, pirat, przeziębienie, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Dwukropek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja