BTS. Wszystko, co trzeba wiedzieć o królach K-POPU – recenzja

Tytuł: ,,BTS. Wszystko, co trzeba wiedzieć o królach K-POPU”

Autor: Malcolm Mackenzie

Tłumaczenie: Regina Mościcka

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Chyba każdy nastolatek przechodzi w pewnym momencie ogromne zafascynowanie jakimś zespołem lub rodzajem muzyki. To, czego słuchało się kiedyś, czasem co prawda powraca do łask, ale w rzeczywistości każdego dnia powstają nowe piosenki i rodzą się nowe gwiazdy. 

 

Sława K-POPU rozpoczęła się w Polsce już dobrych kilka lat temu. Obecnie powstaje na ten temat coraz więcej książek. Fani traktują je jak pamiątki po ulubionych wokalistach. Kiedy dowiedziałam się, że Wydawnictwo Egmont Polska postanowiło wydać pozycję traktującą o BTS – choć wcześniej ich nie znałam, postanowiłam dowiedzieć się jak może wyglądać taka książka.

 

,,BTS. Wszystko, co trzeba wiedzieć o królach K-POPU” to nieoficjalny przewodnik po historii dość młodego, 7-osobowego zespołu z Korei Południowej. Autorem książki jest Malcolm Mackenzie. Zebrał on ciekawostki na temat chłopaków, opisując ich przeszłość, najmocniejsze strony, piosenki z których zasłynęli i wiele więcej.

 

 

 

Początki BTS nie były najłatwiejsze – nie od razu ich zauważono. Kiedy jednak piosenka ,,I Need U” z 2015 roku trafiła na listy przebojów, ich kariera niezwykle się rozpędziła. 

 

Książka dość dokładnie opisuje losy zespołu, uwzględniając nie tylko najważniejsze fakty, ale także dodając ,,coś więcej”. Wspomina o ich przemyślanym wizerunku, współpracy z innymi gwiazdami czy wielu znaczeniach nazwy BTS.

 

Fani pokochali ich przede wszystkim za posiadanie własnego zdania, przywiązanie do Seulu – miejsca, z którego pochodzą i wiele talentów. Książka ,,BTS. Wszystko, co trzeba wiedzieć o królach K-POPU” to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników tego stylu muzycznego. To pełna ciekawostek i dobrze wydana pozycja, która co prawda jest przeznaczona dla bardzo ścisłego odbiorcy i nie jest ambitną lekturą, ale z całą pewnością spodoba się fanom BTS i przyniesie im dużo frajdy.

 

 

 

Polecam ją czytelnikom od 13. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/BTS.-Wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-krolach-K-POPU.-Zupelnie-nieoficjalny-przewodnik,25268247,p.html

 

 

 

KONKURS: chcecie zgarnąć egzemplarz tej książki? Napiszcie w komentarzu, dlaczego akurat do Was powinien trafić! Ze wszystkich odpowiedzi 15. maja 2020 roku wybiorę jedną osobę i skontaktuję się z nią w sprawie wysyłki (tylko Polska)! Powodzenia 🙂

 

Poprzedni wpis
Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – recenzja
Następny wpis
Apsik! Czyli bitwa na smarki – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja