fbpx

Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego – recenzja

Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego – recenzja

Tytuł: ,,Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego”

Seria: Minecraft

Autor: zbiorowy

Ilustracje: j.w.

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Kolejna książka, której akcja dzieje się w uniwersum gry Minecraft. Wielokrotnie pojawiały się u mnie recenzje takich pozycji, bo pozwalają dzieciom na chwilę oderwać się od komputera i oferują im coś, co młodzi czytelnicy lubią oraz co dobrze znają.

 

,,Minecraft. Opowieści ze Świata Podstawowego” to zbiór krótkich opowieści komiksowych. Dokładnie 6 historii stworzonych przez różnych twórców i w różnym stylu. Ich cechami wspólnymi jest jedynie miejsce akcji – podstawowy świat gry oraz ważny przekaz, który za sobą niosą. 

 

 

 

Twórcy książki postanowili wykorzystać Minecraft’a do opowiedzenia ważnych historii. Taki zabieg udowodnił przy okazji jak uniwersalna jest to gra i jak dużo ma do zaoferowania.

 

W pierwszym z opowiadań – ,,Grieferka” czytamy (i oglądamy, wszak do komiks!) o niebezpieczeństwie zacierania się rzeczywistości z fikcją. Główna bohaterka prześladując innych graczy, tłumaczy się tym, że – ,,to” nie jest naprawdę. Wkrótce przekonuje się, że niszczenie pracy innych nie powinno mieć miejsca w żadnym ze światów.

 

Drugie opowiadanie ,,Urodziny” to historia o wspólnocie i przyjaciołach, a trzecie jest wzruszającą i przewrotną opowiastką o Creeperze. Autor komiksu postawił sobie za cel zrobienie z niego pozytywnego bohatera, który próbuje ostrzec innych przed niebezpieczeństwem (w grze niestety to postać, która wysadza wszystko, co znajdzie się w jej pobliżu). 

 

Czwarta historia to opis nietypowej relacji, zauroczeniu i poparcie stwierdzenia, że ,,przeciwieństwa się przyciągają”. Piąta jest opisem nieszczęśliwych zbiegów okoliczności i wielkiego nieporozumienia (które na szczęście kończy się przyjaźnią), a ostatnie – szóste, to komiks o odwadze i sprzeciwianiu się złu. 

 

 

 

 

W ogólnym rozrachunku ,,Minecraft. Opowieści ze Świata Podstawowego” są zbiorem dość nierównych historii. Znajdziemy tutaj prawdziwe perełki, ale też takie fabuły, które nie do końca wiadomo do kogo są kierowane.

 

Mimo to jest to seria z potencjałem. Wkrótce mają ukazać się kolejne tomy i jestem bardzo ciekawa, co znajdziemy w środku. 

 

Polecam dzieciom powyżej 12 lat.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Minecraft-Opowiesci-ze-Swiata-Podstawowego,27409415,p.html

(Panda jest częścią serii Minecraft Squishme)

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment