Dookoła świata z przyjaciółmi – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Dookoła świata z przyjaciółmi
Autor: Philip Waechter
Ilustracje: Philip Waechter
Tłumaczenie: Łukasz Musiał
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czasami dopada nas pragnienie podróżowania – podbijania nowych lądów, odwiedzania nowych miejsc, pozostawienia tego, co znamy za sobą. Zawsze wtedy należy się odpowiednio przygotować. Jeżeli nie mamy czegoś w domu, możemy pożyczyć to od przyjaciół.

Dalsze losy piątki przyjaciół

Dookoła świata z przyjaciółmi to obrazkowa opowieść Philipa Waechtera, którego spora część czytelników na pewno będzie już kojarzyć z pierwszej książki tej serii, czyli Dzień z przyjaciółmi.

To właśnie tam mogliśmy przeczytać o pozostałych losach pięciorga bohaterów. W Dookoła świata z przyjaciółmi jest kontynuacją i zarazem celebracją tej relacji, choć  nie wymaga ona znajomości pierwszej części. 

Fabuła oraz związane z nią następstwa są czytelne dla każdego, pozwalając odnieść je nie tyle do wcześniejszego tomu, ale przede wszystkim do własnych doświadczeń.

To, co zachęciło szopa pracza do podróżowania

Książka udowadnia, że każdy dzień jest lepszy, kiedy spędzamy go w towarzystwie kogoś, kogo lubimy. Autor wychodzi w niej od prostego pomysłu. Główny bohater, czyli ten od którego wszystko się zaczyna – szop pracz, czyta książkę i zainspirowany jej treścią, sam zaczyna pragnąć wyruszyć na wyprawę.

Kiedy kompletuje swoje wyposażenie, okazuje się, że brakuje mu kilku istotnych elementów ekwipunku. Aby je uzupełnić, udaje się do swojego dobrego przyjaciela borsuka licząc, że ten pożyczy mu łódź. 

Szop pracz planuje bowiem wyruszyć w przygodę z nurtem rzeki. Gdy jednak borsuk poznaje plany przyjaciela, postanawia nie tylko pożyczyć mu łódź, ale także… ruszyć z nim osobiście na podbój świata!

Dookoła świata z przyjaciółmi

Jak możecie się domyślić, na borsuku fabuła się nie kończy. Szop pracz potrzebuje jeszcze kilku drobiazgów i wszędzie, gdzie udaje się z prośbą o pożyczenie czegoś, kolejny z jego przyjaciół decyduje się ruszyć z nim w drogę. 

W ten sposób, piątka bohaterów staje na przeciw przygody, licząc zapewne na niezapomniane wspomnienia, miłe i wspólne spędzenie czasu oraz odpoczynek od rutyny codzienności. Czy uda się im osiągnąć upragniony cel? Dokąd dotrą przyjaciele?

Dla kogo jest ta książka?

Dookoła świata z przyjaciółmi jest książką dla dzieci, która pokazuje najmłodszym czytelnikom, że nie ma znaczenia jak wiele kilometrów się pokona. Liczy się w niej już sam fakt wyruszenia w drogę oraz przebywanie z tymi, których towarzystwo wypełnia nas radością.

To prosta, ale pełna uroku i ponadczasowej mądrości książka, dzięki której najmłodsi zrozumieją, że nie trzeba planować wakacji na dalekich, egzotycznych wyspach, aby zgromadzić wyjątkowe oraz niepowtarzalne wspomnienia.

Dookoła świata z przyjaciółmi polecam czytelnikom już powyżej 3 roku życia. Książka bierze udział w kampanii #TataTeżCzyta2024

Link do strony wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,1187,dookola-swiata-z-przyjaciolmi.htmlPoprzedni wpis
Pani Wiatru – recenzja wybitnej książki nie tylko dla dzieci
Następny wpis
Ni pies, ni wydra – recenzja książki dla nastolatków
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2024, blog książkowy, budowanie wspomnień, bycie razem, Dookoła świata z przyjaciółmi, książka na prezent, książka obrazkowa, Łukasz Musiał, Philip Waechter, podróże, przyjaźń, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Tako, wakacje, wspomnienia, Wydawnictwo Tako, wyruszanie w drogę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja