Dom w lesie – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Dom w lesie
Autorka: Inga Moore
Ilustracje: Inga Moore
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jak zrobiło się nagle ciepło i przytulnie! Wystarczyło przeczytać książkę, w której rzeczy dzieją się powoli, kwitnie przyjaźń, las wokół zielenie i wszystko jest tak, jak być powinno.

Nowa seria książek Ingi Moore w polskim przekładzie

Dom w lesie to autorska pozycja Ingi Moore, jednej z najsłynniejszych współczesnych ilustratorek, ale także bardzo lubionych, brytyjskich pisarek. Jeżeli kochacie literaturę, to na pewno kojarzycie klasyki O czym szumią wierzby oraz Tajemniczy ogród z jej obrazami. Robią ogromne wrażenie.

Wydawnictwo Dwie Siostry postanowiło zaoferować polskim czytelnikom jedne z najnowszych książek autorki. Bardzo się cieszę, że Dom w lesie już się pojawił, a premiera kolejnej pozycji z tej serii, czyli Łoś i biblioteka na kółkach zapowiadana jest na maj tego roku (2024).

Tropem czwórki przyjaciół

Opowiastka rozpoczyna się niespiesznie. Cała historia mówi do czytelników bardziej obrazem, niż słowem. Tekstu w Domu w lesie jest niewiele, ale zupełnie nie przeszkadza to w odbiorze całości. Wręcz przeciwnie, ma się wrażenie, jakby autorka podpatrzyła kiedyś taką sytuację i nie chciała spłoszyć obserwowanych zwierząt zbytnim gadulstwem.

Podążamy tropem czwórki bohaterów w sposób naturalny, bo też sama fabuła jest bardzo prosta. Początkowo przedstawione nam zostają dwie świnki. Mieszkają w lesie w niezbyt trwałych domkach. Okazuje się, że nie są one w stanie zapewnić schronienia ich dużych rozmiarem przyjaciołom – niedźwiedziowi i łosiowi.

Historia o nietypowej rodzinie patchworkowej

Cała grupa postanawia wybudować więc wspólny, nowy dom dla siebie. Taki ,,z prawdziwego zdarzenia” – z oknami, drzwiami, kominem. Muszą więc poprosić kogoś o pomoc, bo sami nie potrafią wznieść nawet ściany. Kto jednak jest mistrzem budowania?

Dom w lesie to opowieść o nietypowej rodzinie patchworkowej, w której świnki pełnią trochę rolę dzieci, a łoś i niedźwiedź wcielają się częściowo w dorosłych. Bez względu jednak na ten umowny podział, wszyscy dbają o siebie, pracują dla dobra innych i starają się, żeby na koniec dnia, położyć się w swoich łóżkach oraz czerpać przyjemność z bycia razem.

Książka uczy wyrozumiałości. Pokazuje, że warto starać się dla bliskich. Że trzeba cieszyć się chwilami bycia razem i że po pracy zawsze jest czas na odpoczynek. 

Polecam ją dzieciom powyżej 2 roku życia. Czuję, że Dom w lesie może zauroczyć nie tylko maluchy.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/dom-w-lesie.html


Poprzedni wpis
Zuza Wróbel na tropie – recenzja patronatu medialnego
Następny wpis
Szare miasto – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2024, budowanie domu, dom, Dom w lesie, Dwie Siostry, Ewa Borówka, Inga Moore, książka obrazkowa, literatura dziecięca, mało tekstu, poczucie bezpieczeństwa, przyjaźń, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rodzina patchworkowa, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja