Dźwięki na spacerze – recenzja interaktywnej książki dla dzieci

Tytuł: Widzę, słyszę, poznaję. Dźwięki na spacerze
 Tekst: Magdalena Młodnicka
Ilustracje: Beata Żurowska
Wydawnictwo: Kakadu, Jupi Jo, Jedność
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kiedy odbywamy w tym samym miejscu setny już spacer, raczej nie zwracamy uwagi na dźwięki, które nas otaczają. Co innego, jeżeli jednak pojawi się tam coś, czego dotychczas nie było – przejedzie karetka pogotowia na sygnale czy miniemy grupę roześmianych dzieci.

Widzę, słyszę, poznaję

W przypadku najmłodszych, każdy dźwięk jest dla nich nowym doświadczeniem. Dzieci już od pierwszych miesięcy życia żywo reagują na rozmaite hałasy, ucząc się ich znaczenia oraz odkrywając, co się z nimi wiąże.

Książka interaktywna ,,Dźwięki na spacerze”, należy do serii wydawnictwa Kakadu (Jupi Jo!) ,,Widzę, słyszę, poznaję”. To cykl pozycji współpracujących z piórem Kakadu (pisałam o nim przy okazji recenzji ,,Wszystko gra. Poznajemy instrumenty muzyczne”). Te wygodne formatem kartonówki to propozycja zabawy i nauki dla maluchów.

W ,,Widzę, słyszę, poznaję” połączone zostały proste w odbiorze sceny rodzajowe lub zjawiska, przedmioty czy też zwierzęta z charakterystycznymi dla nich dźwiękami, które te wydają lub generują.

Dźwięki na spacerze

Każda kolejna strona w ,,Dźwiękach na spacerze” to nowy obiekt oraz dwa rodzaje dźwięków – realistyczny, a także uproszczony, odgrywany przez lektora. Moim zdaniem takie rozwiązanie to bardzo dobry pomysł, dlaczego? Ponieważ rodzicom będzie dużo łatwiej naśladować lektora, a tym samym angażować się i zachęcać do zaangażowania w książkę też najmłodszych.

Pozycja bardzo dobrze funkcjonuje również po prostu jako kartonówka (jeżeli ktoś nie ma swojego pióra Kakadu, ponieważ nie jest one oferowane w zestawie. Choć mimo wszystko polecam się wyposażyć, to świetna inwestycja na lata!). Z naszego doświadczenia, kiedy pióro jest póki co obiektem do smakowania, a nie testowania (ząbkowanie), jego wprowadzenie zajęło dobrą chwilę. Gdy jednak to się udało, radość z m.in. odtwarzania dźwięku muchy i możliwości manewrowania piórem nad głową – była ogromna!

Interaktywna książka dźwiękowa

,,Dźwięki na spacerze” jest więc pozycją łączącą dobrą zabawę z aspektem edukacyjnym. Przedstawianie dziecku odgłosów ulicy czy parku, pozwala mu oswoić się z nowymi, czasami głośnymi i niepokojącymi dźwiękami. Słuchając ich w bezpiecznym otoczeniu, z możliwością zmiany stopnia głośności, maluchy przyzwyczają się do nich, dzięki czemu późniejsze spacery sprawiają im dużo więcej radości.

Jeżeli jeszcze nie znacie książek powiązanych z piórem Kakadu – ,,Dźwięki na spacerze” będą świetną pozycją do rozpoczęcia zabawy z tymi lekturami przyszłości! 😉

Tę kartonówkę polecam dzieciom już od pierwszych miesięcy życia.

Link do strony wydawnictwa: https://jupijo.pl/kakadu/143-widze-slysze-poznaje-dzwieki-na-spacerze.html


Poprzedni wpis
Wierszyki bliskościowe – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Monika Kołodziej, czyli książka zainspirowana dzieciństwem – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +0, +1, +2, +3, +4, +5, 2023, Beata Żurowska, blog książkowy, dźwięki, Dźwięki na spacerze, jedność, Jupi Jo!, Kakadu, kartonówka, książka dźwiękowa, książka interaktywna, książki dla dzieci, Magdalena Młodnicka, pióro kakadu, spacer, Widzę słyszę poznaję. Dźwięki na spacerze, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi Jo!, Wydawnictwo Kakadu

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja