Wierszyki bliskościowe – recenzja książki dla dzieci

Wierszyki bliskościowe
Tytuł: Wierszyki bliskościowe
Autorka: Kasia Huzar-Czub
Ilustracje: Joanna Bartosik
Wydawnictwo: Natuli
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Przyroda co rusz nas czymś zadziwia – chociażby przykładami wyjątkowej troskliwości zwierząt w stosunku do ich dzieci. Oglądając na wideo z jaką czułością rodzice różnych gatunków, biorą pod opiekę swoje potomstwo, można się wzruszyć i zainspirować jednocześnie!

Wiersze dla dzieci i rodziców

Nic dziwnego, że Kasia Huzar-Czub w kolejnej części zbioru wierszyków dla najmłodszych, sięgnęła właśnie do świata zwierząt. ,,Wierszyki bliskościowe” należą do tego samego cyklu wydawnictwa Natuli, co m.in:

Klikając w któryś z powyższych tytułów, zostaniesz przeniesionym prosto do recenzji tej konkretnej pozycji. Każda z nich jest odpowiedzią na inne potrzeby i skupia się na różnych zagadnieniach. W ,,Wierszykach bliskościowych” odnajdziesz pretekst do jeszcze większego pogłębienia relacji z dzieckiem, ale także polecenia, które zachęcają do bycia razem i niosą kojącą moc dotyku.

Wierszyki bliskościowe

Zwierzęta od podstaw

Z jednej strony mamy więc możliwość obcowania z bardzo przyjemną w odbiorze, melodyjną i zarazem prostą poezją – z drugiej, bardzo pragmatyczny aspekt nauki znajomości zwierząt. Tutaj czytelnicy wiele mogą zawdzięczać także ilustracjom Joanny Bartosik, na których widać zwierzęcych bohaterów lub przebranych za nich ludzi.

Taka różnorodność podkreśla zamierzenie tekstów, czyli zabawę w odgrywanie różnych ról. Na potrzeby wierszy możemy zamienić się w łagodnego jeża, małą, bezbronną myszkę lub zabawną jaszczurkę. Co więcej, charakterystyczne cechy wybranych do książki zwierząt, rozjaśniają znaczenie wielu przymiotników.

Wierszyki bliskościowe

Wierszyki bliskościowe

Treści bliskościowe w wychowaniu dzieci

Każda rozkładówka to jeden wiersz, z kolei do każdego wiersza dedykowane jest krótkie oraz proste polecenie, będące rodzajem wskazówki do pełnego zaangażowania się czytelników w lekturę. Sugestia jest nawiązaniem do specyfiki aktualnego zwierzęcego bohatera i oferuje zainicjowanie bliskościowego kontaktu z dzieckiem.

Kojący dotyk dorosłego wycisza, usypia i uspokaja, pozwalając zażegnać trudności minionego dnia. Sięgając po ,,Wierszyki bliskościowe” tuż przed snem, zapewnia się małego odbiorcę o uczuciu do niego, jednocześnie wpływając na pewność siebie oraz poczucie bezpieczeństwa malucha.

Ten pięknie wydany zbiór poezji od Kasi Huzar-Czub to przykład subtelnego, emocjonalnego tekstu, dzięki któremu budowanie relacji z dzieckiem będzie jeszcze prostsze. Polecam go czytelnikom już od pierwszych miesięcy życia. Dobrze się sprawdzi także jako udany upominek.

Link do strony wydawnictwa: https://natuli.pl/pl/p/Wierszyki-bliskosciowe/23132

Wierszyki bliskościowe

Poprzedni wpis
Agnieszka Starok, czyli małe i duże przyjemności wydawcy – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Dźwięki na spacerze – recenzja interaktywnej książki dla dzieci
Tags: +0, +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2023, bliskość, czułość, dotyk, Joanna Bartosik, Kasia Huzar-Czub, książki dla dzieci, Natuli, poezja, poezja dla dzieci, poezja dziecięca, przyroda, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, treści bliskościowe, troskliwość, wiersze, Wierszyki bliskościowe, Wydawnictwo Natuli, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja