Wierszyki logopedyczne – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Wierszyki logopedyczne
Autorka: Kasia Huzar-Czub
Ilustracje: Joanna Bartosik
Wydawnictwo: Natuli
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Po ,,Wierszykach na dobranoc” Kasi Huzar-Czub, które pozostawiły mnóstwo ciepłych wrażeń, z wielką ciekawością sięgam po kolejne pozycje tego cyklu. W tej recenzji stawiam na rymowanki wspomagające naukę prawidłowej wymowy. Wiersze, które nie tylko umilają czas, zachęcają do zdrowego odżywiania, ale także ćwiczą pamięć podczas zapamiętywania i… poprawią nastrój!

Wakacyjne rabaty na Natuli.pl

,,Wierszyki logopedyczne” w wygodnym, kwadratowym formacie, uzupełnione uroczymi ilustracjami Joanny Bartosik, to krótkie i dźwięczne rymowanki, które szybko wpadają w ucho. Wkrótce opowiem również o ,,Wierszykach bliskościowych”. Do serii należą także ,,Wierszyki paluszkowe”.

W wakacje (2023 rok) nadarza się świetna okazja do bliższego zapoznania się z cyklem wierszyków, ale również wszystkimi innymi publikacjami wydawnictwa Natuli. W tych miesiącach na ich stronie można otrzymać rabat w wysokości nawet 15%, wpisując w koszyku kod: WAKACJE

Na straganie w dzień targowy

Jeżeli kojarzycie słynny wiersz Jana Brzechwy pod tytułem ,,Na straganie”, to łatwo wyobrazicie sobie bohaterów ,,Wierszyków logopedycznych”, które ułożyła Kasia Huzar-Czub. Dzieci będą miały okazję (jeśli jeszcze tego nie zrobiły) poznać np.: 

  • kiwi – humorystycznie nazywane owłosionym jajkiem,
  • nać, która idzie spać,
  • wiśnię, która ma śliwę pod okiem.

W książce występuje więcej roślin mniej lub bardziej znanych. Popularny pomidorek z marchewką czy czosnkiem, ale także rzeżucha, rabarbar oraz dynia mają swój udział w tej pysznej wielosmakowej zupie!

Wierszyki logopedyczne dla dzieci

Oprócz trafionej owocowo-warzywnej tematyki, ,,Wierszyki logopedyczne” charakteryzują się również doskonałą stroną satyryczną. Poczucie humoru autorki przejawia się m.in. w zabawnych zbitkach wyrazowych czy mini-historiach z ciekawymi bohaterami. 

Jestem przekonana, że zainteresowaniem będzie cieszyć się także sam wybór słownictwa. Musicie być gotowi na bezustanne powtarzane przez małych słuchaczy takich wyrazów jak m.in. ziomale, absolutnie, gil czy też glut oraz gra gitara. Książka daje jednak przede wszystkim możliwość treningu właściwego wymawiania liter, jak i dostrzeżenia ewentualnych niedociągnięć u maluchów.

Narzędzia wspomagające rozwój mowy

Myślę, że nie muszę wspominać, że pozycja ta nie ma na celu zastąpić wizyty u logopedy. Dzięki rozdziałowi ,,Wskazówki dla rodziców” pozwoli jednak uświadomić o potencjalnej wadzie. ,,Wierszyki logopedyczne” mają do zaoferowania także konkretne, uniwersalne narzędzia wspomagające rozwój mowy.

Bazując na wierszach i dodatkowo urozmaicając je krótkimi oraz prostymi aktywnościami, macie szansę w kontrolowanych warunkach pozytywnie wpłynąć na poprawne wymawianie liter przez wasze dzieci.

Polecam ,,Wierszyki logopedyczne” do wspólnej zabawy z maluchami już powyżej 1 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://natuli.pl/pl/p/Wierszyki-logopedyczne/23852


Poprzedni wpis
Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny – recenzja
Następny wpis
Pola i Piotruś – recenzja 5 i 6 części
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2022, blog książkowy, ćwiczenia logopedyczne, ćwiczenia logopedyczne dla dzieci, humor, Joanna Bartosik, Kasia Huzar-Czub, książki dla dzieci, Natuli, owoce, poczucie humoru, poezja, poezja dla dieci, prawidłowa wymowa, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rozwój mowy, rymowanki, warzywa, wiersze, wierszyki dla dzieci, Wierszyki logopedyczne, Wydawnictwo Natuli

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja