Pola i Piotruś – recenzja 5 i 6 części

Tytuły: Pola i Piotruś. Ślimak, Pola i Piotruś. Nowy kolega
Seria: Pola i Piotruś
Tekst: Camilla Reid
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Królik o imieniu Piotruś oraz mysz znana jako Pola szybko stali się dobrymi przyjaciółmi. Za nimi mnóstwo ciekawych przygód, a na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania. W mądrej serii książek dla najmłodszych Pola i Piotruś pokazują jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, jak być dobrym przyjacielem oraz jak postawić się na miejscu kogoś innego. 

Seria książek dla dzieci o Poli i Piotrusiu

Autorka Camilla Reid razem z ilustratorem Axelem Schefflerem zapraszają do świata, gdzie wszystko jest proste i trudne zarazem. Dziecięcy punkt widzenia zostaje przełożony na działania bohaterów, dzięki czemu małym czytelnikom łatwo utożsamić się z tytułowymi Polą oraz Piotrusiem.

Do tej pory ukazały się pozycje:

Nowa Pola i Piotruś

Najnowszymi dwoma pozycjami są: ,,Pola i Piotruś. Ślimak” oraz ,,Pola i Piotruś. Nowy kolega”. Każda z tych książek bardzo dobrze wpisuje się w wakacyjny czas, kiedy wyjeżdża się nad morze lub spędza więcej czasu w ogrodzie. Mimo to, są to jednak uniwersalne w przekazie lektury, które charakteryzuje dobra puenta oraz krótka, acz wciągająca fabuła.

Pola i Piotruś. Ślimak

Bardzo oryginalna książka o tym, że czasami jest miejsce na to, aby być cicho, a innym razem, by głośno krzyczeć i dać upust swoim emocjom. Piotruś spędza dużo czasu w ogrodzie, dbając o rośliny i przekopując grządki. Spotyka tam małego ślimaka, który wydaje mu się bardzo sympatyczny. Niestety, kiedy Pola robi dużo hałasu, ślimak ze strachu chowa się w swojej skorupie.

To wydarzenie w książce ,,Pola i Piotruś. Ślimak” ma kilka następstw – po pierwsze Poli jest smutno, że wystraszyła ślimaka. Piotruś jest na nią trochę zły. Jednak, kiedy pod wpływem pewnych zdarzeń okazuje się, że donośny głos Poli mógł kogoś uratować, przyjaciele zmieniają swoją perspektywę na ten dzień.

,,Pola i Piotruś. Ślimak” to książka o kompromisach, potrzebie wzajemnego rozumienia się, ale także trosce o innych.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-slimak-camilla-reid-sku7f886f9501428abd65c4.html


Pola i Piotruś. Nowy kolega

Ta część z kolei z pewnością przyda się wszędzie tam, gdy w grę wchodzą nowe znajomości. ,,Pola i Piotruś. Nowy kolega” rozpoczyna się od beztroskiej zabawy na plaży. Tytułowi bohaterowie wydają się miło spędzać czas, do momentu, kiedy Pola zasypia, a do Piotrusia dołącza Staś. Chłopcy bawią się w najlepsze. Gdy Pola się budzi, czuje się trochę pominięta.

W sytuacji, która pojawia się za chwilę, Pola mogłaby dać wyraz temu, że nie polubiła nowego kolegi, jednak ona zachowuje się zupełnie inaczej. Dzięki temu, że bohaterka pomaga Stasiowi, dzieci znajdują porozumienie i mogą bawić się dalej.

,,Pola i Piotruś. Nowy kolega” pokazuje co dokładnie należy zrobić, aby – w bardzo uproszczonej wersji – nie generować nowych konfliktów, tylko znaleźć porozumienie. 

Książka, podobnie jak wszystkie inne, została wydana w dość dużym formacie, w oprawie piankowej. 

Będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 1 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-nowy-kolega-camilla-reid-sku054e6138ab4ef0c14c95.html


Poprzedni wpis
Wierszyki logopedyczne – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Skrętka na tropie – recenzja książek dla dzieci
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Axel Scheffler, blog książkowy, blog książkowych, bycie głośno, bycie głośnym, Camilla Reid, empatia, Ewa Borówka, kompromis, książki dla dzieci, książki dla najmłodszych, nowy kolega, ogród, plaża, Pola i Piotruś, Pola i Piotruś. Nowy kolega, Pola i Piotruś. Ślimak, przyjaźń, recenzent książek, seria książek dla dzieci, ślimak, wakacje, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja