Na placu budowy… pasą się krowy! – recenzja

Tytuł: Na placu budowy… pasą się krowy!
Seria: Na placu budowy
Autor: Sherri Duskey Rinker
Ilustracje: AG Ford
Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją ,  dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Ile to już razy odwiedzaliśmy plac budowy z bestsellerową serią dla najmłodszych? Do tej pory ukazało się sześć, a łącznie z ostatnią nowością aż siedem książek, które za pomocą wierszowanej treści, kolorowych ilustracji i przede wszystkim – motoryzacyjnej tematyki, zyskują ogromną sympatię czytelników w różnym wieku!

Seria Na placu budowy

Klikając w poniższy tytuł, przeniesiecie się do konkretnej recenzji:

,,Na placu budowy… pasą się krowy!” to kolejna książka duetu Sherri Duskey Rinker oraz ilustratora AG Forda. Przekładu podjęła się Joanna Wajs i tak jak dotychczas poszło jej wyśmienicie. Uchwycona melodyjność, ale także poczucie humoru tłumaczenia, oferuje małym odbiorcom dokładnie to, na co liczą – czyli dobrą zabawę i ulubionych bohaterów w samym sercu akcji kolejnych przygód.

Auta i maszyny w książkach dla dzieci

Fabuła zabiera czytelników oraz słuchaczy na farmę, gdzie maszyny spędzą kolejny rok. Choć może się wydawać, że urządzenia budowlane będę nudzić się na miejscu jak mopsy, okazuje się, że przewidziano dla nich mnóstwo zadań. Tym najważniejszym jest postawienie funkcjonalnej i niezwykle potrzebne na farmie… obórki! 

Zanim jednak maszyny zabiorą się za stawianie budowli, czekają na nie inne prace. Początkowo trzeba będzie oczyścić drogę czy przygotować odpowiednie doły na konstrukcję budynku. Dzieci mogą obserwować je przy pracy, dzięki czemu nie tylko poznają konkretne przeznaczenie wybranych maszyn, ale także mogą dowiedzieć się jak one się nazywają i jakich są rozmiarów.

Prace na roli w literaturze dziecięcej

W ,,Na placu budowy… pasą się krowy!” już sam tytuł sugeruje, że ta pozycja oprócz budowania, pokazuje dzieciom rozmaite aspekty funkcjonowania na wsi. Posiadając własną farmę, trzeba liczyć się z dodatkowymi obowiązkami, m.in. nawożeniem, belowaniem czy kombajnowaniem.

Warto więc tę książkę połączyć na przykład z wycieczką w agroturystycznym pensjonacie, żeby spróbować prawdziwego, wiejskiego życia! (No chyba, że macie rodzinę na wsi, a to jest jak los kupiony na loterii!).

Polecam ,,Na placu budowy… pasą się krowy” jako książkę, która uświadamia jak wiele pracy jest na farmie! Rekomenduję tę pozycję wszystkim już powyżej 3 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/na-placu-budowy—-pasa-sie-krowy/p3273.html 


Poprzedni wpis
Monika Kołodziej, czyli książka zainspirowana dzieciństwem – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Muminkowy słownik obrazkowy. Liczby – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, AG Ford, blog książkowy, farma, Joanna Wajs, kombajn, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, książki o samochodach, książki z koparką, Na placu budowy, Na placu budowy… pasą się krowy!, Nasza Księgarnia, plac budowy, plac rozbiórkowy, recenzent książek, recenzje książek, Sherri Duskey Rinker, wieś, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja