Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 – recenzja

Tytuł: ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1”

Seria: W.I.T.C.H.

Scenariusz: Francesco Artibani, Elisabetta Gnone, Bruno Enna

Rysunki: Alessandro Barbucci, Barbara Canepa, Gianluca Paniello, Daniela Vetro, Graziano Barbaro, Donald Soffritti, Paolo Campinoti

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski, Agnieszka Puza, Joanna Szabunio

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

  

Recenzja:

Nie pamiętam, żeby wiadomość o jakiejkolwiek nowości wzbudziła we mnie tyle emocji! Kiedy usłyszałam, że Wydawnictwo Egmont postanowiło wydać zbiorczy tom ,,W.I.T.C.H”, wróciły do mnie absolutnie wszystkie wspomnienia sprzed 20 lat, kiedy jako 10-letnia dziewczynka kupiłam swój pierwszy numer magazynu o tej samej nazwie. 

 

Pamiętam, że do każdego tomu były dołączone różne gadżety – wahadełko, kamienie, naszyjniki czy specjalne karty. Wielokrotnie zdarzało się, że biegnąc rano do kiosku, wszystkie egzemplarze były już wyprzedane (a mieszkałam naprawdę w bardzo niewielkiej miejscowości!). Już sobie obiecałam, że jak tylko będę w rodzinnym domu, odszukam te wszystkie magazyny oraz gadżety (jako typowy chomik, powinnam gdzieś je mieć!).

Tymczasem mogłam powrócić do przygód pięciu niezwykłych nastolatek za sprawą ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1”.

 

 

 

 

Księga składa się na 6 numerów, które warto przypomnieć – były dość obszerne. Poznajemy w tych opowiadaniach (,,Halloween”, ,,Dwanaście portali”, ,,Inny wymiar”, ,,Potęga ognia”, ,,Ostatnia łza”, ,,Złudzenia i kłamstwa”) pięć dziewczyn, od imion których powstała nazwa W.I.T.C.H. – Will, Irma, Taranee, Cornelia oraz Hay Lin.

 

Dowiadują się one, że zostały wybrane na Strażniczki niezwykłego świata, o którego istnieniu jeszcze do niedawna nie miały pojęcia. Każda z nich włada innym żywiołem, a wszystkie łączy talizman, zwany Sercem Kondrakaru. Zadaniem dziewcząt będzie nie dopuścić do uwolnienia Zła oraz zamknąć 12 portali, przez które może się ono przedostawać pomiędzy światami.

 

Oprócz jednak wątków magicznych, to seria komiksowa przede wszystkim o zwykłych nastolatkach, które nie zawsze mają najlepsze relacje z rodzicami, kłócą się z rodzeństwem, ale także – zakochują się i zrobiłyby wszystko w imię przyjaźni. Każda z tych bohaterek jest inna, i z pewnością każda z młodych czytelniczek odnajdzie w nich kogoś podobnego do siebie. 

 

Dodatkowo ,,W.I.T.C.H.” to także absolutnie piękne rysunki, które wyjątkowo zapadają w pamięć. Co więcej, mimo ponad 20 lat, one zupełnie się nie zestarzały i ciągle w niczym nie odstają od obecnie wydawanych nowości.

 

 

 

 

 

Osobiście ogromnie wzruszył mnie rozdział-wstęp dodany do tej wersji opowiadań. To bardzo osobista relacja redaktor naczelnej pisma pani Agnieszki Wielądek, która opisuje początki serii w Polsce oraz pierwsze spotkanie fanowskie. Uważam, że to fantastyczny pomysł, żeby zamieścić taki akcent w tym wydaniu ,,W.I.T.C.H.”.

Doskonałą wiadomością jest także ta, że II tom tej serii ma ukazać się już w czerwcu tego roku! Nie wiem jak wy, ale ja z pewnością się w niego zaopatrzę!

 

Niezwykle polecam ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1” wszystkim czytelnikom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Ksiega-1,49961997,p.html

 

 

Książkę kupicie TUTAJ: https://www.ceneo.pl/102456579#crid=449615&pid=19256

Poprzedni wpis
50 (małych) rewolucji, które zmienią świat – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 39
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2021, Agnieszka Puza, album z komiksami, Barbara Canepa, blog książkowy, Bruno Enna, Daniela Vetro, Donald Soffritti, Egmont, Elisabetta Gnone, Francesco Artibani, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Jacek Drewnowski, Joanna Szabunio, komiks o czarodziejkach, komiksy, komiksy dla dzieci, komiksy dla dziewczynek, lessandro Barbucci, magia, Paolo Campinoti, recenzent książek, recenzje książek, W.I.T.C.H., Witch, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1, Wydawnictwo Egmont, żywioły

7 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja