Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 9 – recenzja

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 9
Seria: W.I.T.C.H.
Scenariusz: Bruno Enna, Teresa Radice, Silvia Gianatti
Ilustracje: Manuela Razzi, Alberto Zanon, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Federico Bertolucci, Monica Catalano, Flavia Scuderi, Emilio Urbano, Davide Baldoni
 Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia! 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Dziewiąty tom! Dzień doby, żółty grzbiecie! Już za chwilę zbiór kolekcjonerskich wydań kultowego komiksu W.I.T.C.H. zamknie się w pierwszej dziesiątce. 

Wszystkie pozostałe recenzje znajdziecie tutaj:

Kolekcjonerskie wydania komiksów o WITCH

,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 9” zawiera aż 15 numerów magazynu (numery 97-112) ,,Czarodziejki W.I.T.C.H.”, wydawanego przed laty w polskim tłumaczeniu. Ubolewam, że niestety ten tom nie jest poprzedzony żadną wstawką redakcyjną, jak miało to miejsce do tej pory, ale być może wydawnictwo Egmont jeszcze powróci ze wspominkami w tym formacie.

Ta książka ma do zaoferowania aż osiem rozdziałów, w których fabuła jest bezpośrednią kontynuacją przygód z poprzednich ksiąg. W jakie przygody tym razem zaangażują się czarodziejki?

Nowe wyzwania czarodziejek

W najnowszym tomie serii o pięciu przyjaciółkach narracja ponownie kładzie nacisk na siłę relacji. Choć magia oraz żywioły odgrywają tutaj znaczące role, to jednak przyjaźń między dziewczynami sprawia, że każda z nich jest w pewien sposób niezwykła i wyjątkowa. Czarodziejki zostały wybrane – jednak nie ma większego znaczenia, że zrobił to jakiś tajemniczy byt, ale ważne jest to, że wybrały siebie nawzajem.

Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin to nastolatki, na które czekają zupełnie nowe wyzwania, ale także pewne trudności i niespodziewane zwroty akcji!

Powrót do tego, co już mogło być

Myślę, że wielu czytelników będzie pod dużym wrażeniem np. drugiego rozdziału, w którym Wyrocznia zabiera je do Komnaty Widm (znanej z ósmego tomu). Na miejscu, bohaterki (oraz także my) mogą zobaczyć alternatywną przyszłość i przeszłość, która miałaby miejsce na skutek ciągu podjętych odmiennych decyzji.

Przytoczone w tym rozdziale kadry rozłożą na łopatki wszystkich, którzy z sentymentem wspominają pierwsze zeszyty (oraz kolekcjonerskie tomy!). Powrót do początku komiksu to świetny zabieg narracyjny, wzbudzający wiele emocji.

Księga Pięciu Żywiołów

Zaskoczeniem okaże się także opowieść o tajemniczym obywatelu Heatherfield, która tłumaczy dlaczego akcja dzieje się w tym uroczym miasteczku. Kolejne rozdziały rozwijają również wątki Lorda Cedrica, wyjawiają tajemnicę Irmy, losy małego, zagadkowego zwierzątka, żeby w końcu ukazać… księgę Pięciu Żywiołów!

Jeżeli uważacie, że dziewiąty tom nie może was już niczym zaskoczyć – sięgnijcie po kolejne komiksy WITCH, które niezmiennie udowadniają, że magia wciąż jest wśród nas. Z niecierpliwością oczekuję 10. tomu!

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-9,72718338,p.html


Poprzedni wpis
Emil i Ida. Trzy opowiadania – recenzja klasyki
Następny wpis
Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2023, Alberto Zanon, Alessia Martusciello, blog książkowy, Bruno Enna, czarodziejki, Czarodziejki W.I.T.C.H., Davide Baldoni, Egmont, Egmont Polska, Emilio Urbano, Federico Bertolucci, Flavia Scuderi, Giada Perissinotto, Gianluca Panniello, Joanna Szabunio, komiksy, Komiksy są super!, magia, Manuela Razzi, Monica Catalano, recenzje książek, Silvia Gianatti, Teresa Radice, W.I.T.C.H., Witch, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 9, wydanie kolekcjonerskie, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Egmont Polska, żywioły

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja