Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4 – recenzja

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4
Seria: W.I.T.C.H.
Scenariusz: Bruno Enna, Paola Mulazzi, Francesco Artibani, Giulia Conti, Manuela Razzi, Francesco Artibani
Ilustracje: Manuela Razzi, Giada Perissinotto, Daniela Vetro, Federico Bertolucci, Alessia Martusciello, Gianluca Pannello, Graziano Barbaro, Giada Perissinotto
 Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia! (ponad 500 stron!)
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jeżeli także macie słabość do komiksowej serii WITCH – przed Wami kolejne ponad pół tysiąca stron przygód czarodziejek czterech żywiołów oraz serca Kondrakaru! 

,,W.I.T.C.H. Księga 4” to kolekcjonerskie wydanie zbiorcze, które składa się na osiem albumów, które jako indywidualne miesięczniki wydawane były w Polsce w latach 2007/2008. 

Księgi, które ukazały się niedawno w ramach wydań specjalnych:

Na ile numerów składa się seria WITCH?

W ciągu dwunastu lat (od 2001 do 2012 roku) The Walt Disney Company Italia wydał łącznie 139 albumów W.I.T.C.H.. W Polsce ukazało się ich 231, ze względu na podział jednego zeszytu na dwie części oraz dodatki tematyczne. Ogólnie fabuła podzielona jest na misje. W nowej, kolekcjonerskiej serii zaplanowano to w ten sposób, że Księga 1 i 2 zawierała Misję pierwszą: Dwanaście Portali. Z kolei Misja II: Nerissa powraca jest w pełni ujęta w tomach 3 i 4; gdzie ten opisywany w tej recenzji, dodatkowo zawiera wątki z Misji III: Królestwo Arkhanta.

Co jest w W.I.T.C.H. Księga 4?

Czwarty tom należy zdecydowanie do tych najbardziej obszernych. Wiele się w nim dzieje pod względem fabularnym i nie bez powodu okładkę zdobi portret Cornelii. We wnętrzu można jednak znaleźć także wywiad z jednym z rysowników serii – Gianlucą Paniello, który bywał na warszawskich konwentach przed kilkunastoma laty. Ta rozmowa będzie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów WITCH!

Komiks rozpoczyna się kontynuacją z poprzedniej księgi. Wygląda na to, że Nerissa – była strażniczka serca Kondrakaru, która zdradziła swoje przyjaciółki i przeszła na ciemną stronę mocy, coraz bardziej daje się naszym bohaterkom we znaki. Nie mogąc dosięgnąć ich bezpośrednio, wpływa na ich sny i manipuluje emocjami. Czarodziejki muszą zaufać sobie i nie pozwolić ulec wpływom Nerissy. 

Księga 4 to mnóstwo przygód, nowych bohaterów oraz zwrotów akcji. Dziewczyny poznają pozostałe strażniczki z przeszłości, dowiadują się także o pewnej mrocznej historii, o której nie poinformowała ich Wyrocznia. Wątek z Nerissą zajmuje około połowę tego zbiorczego wydania i kończy się ważnym momentem przede wszystkim w życiu Cornelii. 

Wszystkie z WITCH przeżywają tutaj zawody albo uniesienia miłosne. Są nastolatkami i ich decyzje – często kierowane zazdrością lub zbytnią ufnością, nie zawsze są właściwe. To niezwykle wartościowy element całej serii. Sfera uczuciowa bohaterek jest bardzo realistyczna i doskonale koresponduje z częścią fantastyczną.

Druga połowa czwartej księgi to przede wszystkim pojawienie się tajemniczego jasnowidza oraz… taty Willi! Kto nie uroni łzy do tego momentu, może być pewien, że zupełnie rozklei się na ostatnim albumie!

,,W.I.T.C.H. Księga 4” jest najobszerniejszą z wydanych i w niczym nie ustępuje swoim poprzedniczkom (zarówno pod względem wizualnym jak i tekstowym). Co więcej, jeżeli pojawia się jakiś wątek, który szerzej opisywany był w poprzednich księgach, jest to ujęte w didaskaliach.

Polecam tę serię wszystkim dorosłym, którzy mają do niej tak duży sentyment jak ja, ale i oczywiście młodym czytelnikom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-4,62044182,p.html

 


Poprzedni wpis
Cieniostrach Thomasa Taylora – recenzja
Następny wpis
Zimowy sen – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, 2022, Alessia Martusciello, blog książkowy, Bruno Enna, czarodziejki, czarodziejki Witch, Daniela Vetro, Egmont, Egmont Polska, Federico Bertolucci, Francesco Artibani, Giada Perissinotto, Gianluca Pannello, Giulia Conti, Graziano Barbaro, Joanna Szabunio, klasyka komiksów dla dzieci, komiksy, książki dla dzieci, Manuela Razzi, Paola Mulazzi, recenzje książek, W.I.T.C.H., W.I.T.C.H. Księga 4, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 4, Wydawnictwo Egmont, żywioły

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja