Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 7 – recenzja komiksu

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 7
Seria: W.I.T.C.H.
Scenariusz: Bruno Enna, Gulia Conti, Paola Mulazzi, Francesco Artibani
Ilustracje: Giada Perissinotto, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Paolo Campinoti, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Claudio Sciarrone, Alberto Zanon
 Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia! 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Na każdą kolejną księgę ,,Czarodziejek W.I.T.C.H.” czekam z niecierpliwością. Każdorazowo po lekturze mam wrażenie, że fabularnie dzieje się w niej jeszcze więcej niż w poprzednich tomach! Nie jest inaczej także po przeczytaniu Księgi nr 7, w której zaszło bardzo wiele zmian na bardzo różnych poziomach! Z przyjemnością opowiem czego możecie spodziewać się po tej serii przygód, ale bez spojlerów!

Jeżeli jakimś sposobem ominęliście poprzednie recenzje, wklejam odnośniki do nich do nadrobienia poniżej. ,,W.I.T.C.H.” najlepiej czytać w kolejności chronologicznej:

Księga nr 7 o czarodziejkach żywiołów

W ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 7” zwyczajowo zanim przejdziemy do samej fabuły, mamy krótki wstęp zdradzający kulisy wydawania tej bestsellerowej, komiksowej serii w Polsce. Tym razem Agnieszka Wielądek przygotowała tekst związany z ukazaniem się setnego numeru magazynu, który w czasach młodości również z wielką pasją zbierałam. 

Z tej części dowiecie się wielu ciekawostek i poznacie rozmaite tajemnice życia redakcji. Następnie, na niemal 400 stronach znajdziecie aż sześć pokaźnych objętościowo rozdziałów, z których każdy zawiera emocjonujące zwroty akcji oraz niebanalną fabułę z pogranicza dwóch (a nawet więcej) światów. Księga nr 7 to zbiór komiksów z numerów od 73 do 84 magazynu.

Nastolatki w świecie magii

Cała opowieść rozpoczyna się od procesu Wyroczni, która postanawia poddać się woli zgromadzenia i wziąć udział w debacie. Pozwala on, aby oceniono jego postępowanie i zadecydowano czy popełnił błędy, które mogły zagrażać bezpieczeństwu Kondrakaru. To bardzo ryzykowna decyzja, której długofalowe skutki mogą nie tylko narazić każdy ze światów na wielki chaos, ale również… przyczynić się do odebrania mocy naszym Strażniczkom.

Równocześnie dziewczyny prowadzą zupełnie zwyczajne życia. Chodzą do szkoły, zmagają się ze sprawdzianami oraz zakochują się i przeżywają zawody miłosne. Czy uda im się pogodzić ze sobą role czarodziejek ze zwykłą nastoletnią potrzebą bycia rozumianym i cenionym?

Wizyta u Elyon w Meridianie

W tych częściach powracamy także w fabule do Elyon, która przechodząc długą drogą, wreszcie osiągnęła szczęście, obejmując tron w Meridianie. Jej moc dobrze przysługuje się ludziom, a sama dziewczyna jest mądrą i sprawiedliwą władczynią. Niestety jej czas w Meridianie zostanie wstrzymany. Strażniczki będą musiały podjąć szereg ważnych decyzji – czy opowiedzieć się po stronie przyjaciółki czy raczej ochronić swoje moce i udowodnić wierność Kondrakarowi? 

,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 7” to niezwykle ciekawy oraz pełen akcji zbiór ukochanych komiksów z dzieciństwa, który zabiera czytelnika w świat magii, wielkich emocji, ale także do zwykłego życia dorastających nastolatek. Piękne, ponadczasowe rysunki oraz ważne wartości prezentowane na rozkładówkach to tylko część argumentów przemawiających za tą serią.

Niezmiennie polecam ją wszystkim powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-7,69146631,p.html


Poprzedni wpis
Świąteczna klasyka w pięknym wydaniu od Wydawnictwa Wilga
Następny wpis
Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna – recenzja
Tags: 2022, Alberto Zanon, Alessia Martusciello, Bruno Enna, Claudio Sciarrone, Egmont, Egmont Polska, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Francesco Artibani, Giada Perissinotto, Gianluca Panniello, Gulia Conti, Joanna Szabunio, Paola Mulazzi, Paolo Campinoti, W.I.T.C.H., Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 7, Wydawnictwo Egmont

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja