Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 11 – recenzja z bonusem

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11
Seria: W.I.T.C.H.
Scenariusz: Alessandro Ferrari, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Teresa Radice
Ilustracje: Antonello Dalena, Stefano Turconi, Alberto Zanon, Gianluca Paniello, Federico Bertolucci, Flavia Scuderi, Davide Baldoni, Lucia Balletti, Ettore Gula, Lucio Leoni
 Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia! 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jak to się stało, że choć za nami są już dziesiątki przygód kultowej serii WITCH, wciąż zaskakują nas one pomysłowością? 11 tom komiksowego cyklu o młodych czarodziejkach przynosi mnóstwo emocji, kilkoro nowych bohaterów i rozpoczyna wątki, których dotąd nie znaliśmy.

Nowy tom kultowej serii WITCH

Ta recenzja zawiera w sobie jednak bardzo ważny bonus. Ostatnio ukazała się również ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni” będąca… zupełnie od nowa narysowanym i zinterpretowanym początkiem serii! O tej książce opowiadam kilka akapitów poniżej, zapraszam!

,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11” to komiksy z numerów od 127 do 138 magazynu ,,Czarodziejek W.I.T.C.H.”. W sześciu rozdziałach przeczytacie o kontynuacjach uczuć Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin. Niektóre będą miały znaczący wpływ na losy dziewczyn. Dowiecie się o nowej, ekscytującej misji czy wydarzeniach związanych ze szkołą.

Wielowymiarowość głównych bohaterek

Księga jedenasta rozpoczyna się właśnie od wizyty Hay Lin u swojej sympatii, gdzie podczas kolacji, bohaterka poznaje urocze, starsze małżeństwo. Zupełnie nie spodziewa się, kim naprawdę jest ta para i w jaki sposób zagrażaja oni bezpieczeństwu czarodziejek.

Ich wątek zresztą będzie kontynuowany w kolejnych rozdziałach. Okazuje się bowiem, że wcale niełatwo jest pokonać kogoś, kto żywi się chęcią zemsty. Czarodziejki spotykają jednak także mnóstwo przychylnych im osób – choć same początki znajomości mogą być dość wyboiste.

W ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11” nie brak także ukazania wydarzeń zupełnie przyziemnych, niezwiązanych z magią. Pomagają one lepiej rozumieć bohaterki, ale także sprawiają, że stają się one bliższe czytelnikom i bardziej wielowymiarowe.

Koniecznie sięgnijcie po nowy tom!

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-11,76806155,p.html


Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni
Seria: WITCH
Scenariusz: Alessandro Ferrari
Ilustracje: Giulia Adragna
 Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Zupełnie nowe Czarodziejki WITCH!

Powiem szczerze, że do ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni” podeszłam nieco sceptycznie. Nie lubię, kiedy zmienia się coś, co jest już od początku bezbłędne.

Potrzebowałam jednak zaledwie kilku stron, żeby dać się przekonać do słuszności idei stworzenia uwspółcześnionych opowieści o czarodziejkach. Pewnie sami dobrze wiecie, że oryginalne ,,Witch” powstawały dobre ponad dwie dekady temu. Nie było wtedy powszechnego dostępu do internetu, a telefony komórkowe były wielkości dzisiejszych przenośnych konsol.

Kiedy więc zaczęłam poznawać ,,Nowe historie. Serce przyjaźni”, przekonałam się, że ten nowy cykl świetnie sprawdzi się w przypadku współczesnych dzieci, które przecież nie znają oryginalnych bohaterek. Kilka kwestii zostało w nich zmienionych (np. Cornelia ma starszą siostrę, która jest popularną influencerką!) – zmodyfikowano także wygląd dziewczyn, choć zachowano ich najważniejsze cechy.

Spróbujcie dać szansę temu albumowi, a mam wrażenie, że się nie zawiedziecie. Będzie odpowiedni, tak jak pozostałe komiksy z kultowego cyklu, dla odbiorców powyżej 10 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Nowe-historie.-Serce-przyjazni,78106656,p.html

Pozostałe recenzje kultowego komiksu WITCH:


Poprzedni wpis
Ogień – recenzja wybitnego komiksu katastroficznego
Następny wpis
O czym szumią drzewa nad Prosną – recenzja książki
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2023, Alberto Zanon, Alessandro Ferrari, Antonello Dalena, blog książkowy, Bruno Enna, czarodziejki, czarodziejki komiks, Czarodziejki W.I.T.C.H., Davide Baldoni, Egmont, Egmont Polska, Ettore Gula, Federico Bertolucci, Flavia Scuderi, Gianluca Paniello, Giulia Adragna, Jacek Drewnowski, Joanna Szabunio, komiksy, Komiksy są super!, Lucia Balletti, Lucio Leoni, magia, Paola Mulazzi, recenzje książek, Stefano Turconi, Teresa Radice, W.I.T.C.H., Witch, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H., Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni, wydanie kolekcjonerskie, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Egmont Polska, żywioły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja