Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6 – recenzja komiksu

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 6
Seria: W.I.T.C.H.
Scenariusz: Gulia Conti, Francesco Artibani, Bruno Enna, Paola Mulazzi
Ilustracje: Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Alessia Martusciello, Paolo Campinoti, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Claudio Sciarrone, Alberto Zanon
 Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia! 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

A co jeżeli ktoś, kto wydaje nam się znajomy, nie jest tym, za kogo się podaje? 

Sięgając po szósty (!) już tom kultowej serii W.I.T.C.H., czuję wielką ekscytację. Te emocje towarzyszą mi za każdym razem, kiedy otwieram kolekcjonerskie wydanie komiksowego cyklu, którym zaczytywałam się jeszcze w czasach swojej młodości. Dzięki staraniom Wydawnictwa Egmont możliwy jest powrót do tamtych chwil – ulubionych bohaterek, potęgi żywiołów, a i codziennych rozterek oraz zwykłego życia nastolatek.

Zanim opowiem, co czeka na czytelników w najnowszym tomie, koniecznie zerknijcie do recenzji poprzednich części:

Czarodziejki WITCH. Tom 6

Najnowsza, jak zawsze pięknie wydana pozycja, składa się z – oprócz pięciu nowych, chronologicznie ułożonych części, także rozkładówki z ciekawostkami oraz tradycyjnie krótkich biogramów bohaterek. 

We wstępie przygotowanym przez Agnieszkę Wielądek, przedstawicielkę ówczesnego magazynu ,,W.I.T.C.H.”, można przeczytać m.in. o jej wspomnieniach z 2005 roku, kiedy odbywał się plebiscyt w kategorii najlepszego pisma młodzieżowego roku. Czarodziejki były wtedy mocnym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca! Oprócz tego, wstęp rozpoczyna również wątek serialu o przyjaciółkach i niezwykłej kolekcji WITCH stworzonej przez samego… Giorgio Armaniego!

Orube z Kondrakaru finalizuje misję

W ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6” ma miejsce wiele ważnych wydarzeń! Zostaje również zamkniętych kilka znaczących wątków, rozwiązują się istotne zagadki, ale pojawiają także nowe zagadnienia, które – prawdopodobnie – będą kontynuowane w kolejnych tomach.

Na pierwszy plan wysuwa się tutaj postać Orube bohaterki, którą mieliśmy szansę poznać w tomie nr 5. Trzeba przyznać, że im częściej pojawia się ona na kartach komiksu, tym większą wzbudza sympatię. Wysłana z Kondrakaru zrealizowała już jednak swoją misję – jaki los czeka na nią teraz?

Krople astralne oraz… kłopoty

Zdecydowanie jednak głównym wątkiem, jaki przewija się przez niemal wszystkie części tego tomu, są krople astralne. Bliźniaczki WITCH stworzone, by mogły je zastępować podczas udawania się na niebezpieczne misje, coraz mniej komfortowo czują się w swojej roli. Brakuje im bliskości i zaczynają się buntować.

Czarodziejki będą miały mnóstwo problemów przez dziewczyny, które wyglądają zupełnie tak jak one, ale nimi nie są. Co stanie się z kroplami astralnymi? Czy namieszają tak, że trudno to będzie odkręcić?

Czarodziejki żywiołów ciągle na wysokim poziomie

Szósty tom w niczym nie odstaje od reszty, a wręcz przeciwnie – może być dla wielu czytelników źródłem odpowiedzi na nurtujące pytania. Choć nie wszystkie wątki tutaj się zamkną, jednak wiele z nich przyniesie prawdziwą satysfakcję odbiorcom.

Seria o WITCH to wspaniały sposób na sentymentalną podróż do czasów bycia nastolatką lub nastolatkiem, ale także – polecenie tych historii współczesnym dzieciom i młodzieży. 

Książka będzie odpowiednia dla każdego powyżej 10 roku życia. Tom 7 jest już dostępny w przedsprzedaży!

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-6,67764226,p.html


Poprzedni wpis
Tajny Dziennik. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – recenzja
Następny wpis
O kurza twarz – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, Alberto Zanon, Alessia Martusciello, blog książkowy, Bruno Enna, Claudio Sciarrone, czarodziejki, czarodziejki Witch, Egmont, Egmont Polska, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Francesco Artibani, Giada Perissinotto, Gianluca Panniello, Gulia Conti, Joanna Szabunio, komiksy, komiksy dla dzieci, komiksy dla nastolatków, książki dla dzieci, kultowe komiksy, Paola Mulazzi, Paolo Campinoti, recenzje książek, W.I.T.C.H., Witch, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 6, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja