Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy – recenzja

Tytuł: Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy
Seria: Naukomiks
Scenariusz: Chiara Pastorini
Ilustracje: Perceval Barrier
 Tłumaczenie: Martyna M. Lemańczyk
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Nie skłamię, jeśli napiszę, że seria popularnonaukowych komiksów ,,Naukomiks” należy do jednej z moich ulubionych. W jej ramach ukazały się już m.in.:

Książki dla dzieci o filozofii

,,Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy” to książka Chiary Pastorini z ilustracjami Percevala Barrierego. Tym razem cykl wziął na warsztat tematykę trudną, ale szczególnie mi bliską, czyli oczywiście filozofię. 

Już od wielu lat uważnie przeczesuję polski rynek książki, poszukując pozycji, które w ciekawy sposób traktowałyby o poglądach myślicieli. Do tej pory trafiłam na przykład na:

Wciąż jednak brakowało mi książki, która w przejrzysty, ale interesujący sposób ukazuje przekrój myśli filozoficznej od starożytności do bardziej współczesnych czasów.

Wielkie idee

Kiedy więc wydawnictwo Nasza Księgarnia zapowiedziało ,,Wielkich filozofów” w tunelu pojawiło się światełko! Okazuje się bowiem, że ta książka to niezwykle merytoryczna, a zarazem zabawna pozycja, zabierająca czytelników w podróż przez nie tylko biogramy najważniejszych postaci, ale i kierunki filozoficzne, które znacząco poszerzają horyzonty każdego, kto tylko zaprosi je do swojej świadomości.

Dowiecie się z niej m.in., czym kierowali się empiryści, egzystencjaliści czy stoicy. Przemierzając w sposób chronologiczny oś czasu, poznacie wielkie idee wybranych i absolutnie najważniejszych filozofów, a także ciekawe anegdoty z ich życia.

Dużo pytań, jeszcze więcej odpowiedzi

,,Wielcy filozofowie” prowadzą czytelników przez historię myślicieli, ubierając ją w fabularno-rysunkową formę, dzięki czemu opowieść angażuje i edukuje zarazem! Kolejni filozofowie związani są w jakiś sposób z przedstawionymi wcześniej bohaterami, a ich poglądy często wynikają ze spostrzeżeń poprzedników.

Tym, co jednak uważa się w tej lekturze za szczególnie istotne, jest odważna postawa filozofów, ich sprzeciw wobec głupoty, zachęta do samodzielnego wyciągania wniosków oraz oczywiście – ciągłe zadawanie pytań.

Wielka jest to rzecz

Komiksowa forma, odwołania do współczesności oraz przekładanie archaicznego rozumowania na język bliski dzieciom – to klucz do wielkiego, literackiego bestsellera! 

Jeżeli chcecie, żeby wasza córka lub syn nie byli na bakier z filozofią, koniecznie zarekomendujcie im ,,Wielkich filozofów” – będą wam wdzięczni, gdy zrozumieją jak ważna i wartościowa jest to rzecz. Polecam lekturę każdemu powyżej 9 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/wielcy-filozofowie–prawdziwi-medrcy-to-buntownicy/p3263.html


Poprzedni wpis
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 9 – recenzja
Następny wpis
Trochę dużo – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, 2023, Arystoteles, blog książkowy, Chiara Pastorini, filozof, filozofia, filozofia dla dzieci, filozofowanie, książka popularnonaukowa dla dzieci, Martyna M. Lemańczyk, Nasza Księgarnia, Naukomiks, Perceval Barrier, Platon, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Sokrates, Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja