Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości – recenzja

Tytuł: Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości

Seria: Naukomiks

Autor: Mairghread Scott

Ilustracje: Jacob Chabot

Tłumaczenie: Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

  

Recenzja:

Chyba wiele osób nie potrafiłoby wyobrazić sobie dnia bez kubka ulubionej kawy z ekspresu czy bez obsługiwania telefonu za pomocą poleceń głosowych. Roboty oraz autonomiczne urządzenia otaczają nas zewsząd, niezależnie od tego czy pracujemy w nowoczesnej fabryce budowy samochodów czy po prostu odpoczywamy w domu.

,,Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości” to kolejna, bardzo inspirująca książka z serii Naukomiks Wydawnictwa Nasza Księgarnia! Wcześniej pisałam już o równie interesującej pozycji z tej serii – ,,Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie.

Autorką komiksu ,,Roboty i drony” jest Mairghread Scott, z kolei rysunki do niego wykonał Jacob Chabot. Twórcy książki przedstawiają nam utalentowane osoby od czasów sprzed naszej ery, aż do tych żyjących współcześnie, jednocześnie opisując ich mniej lub bardziej skomplikowane wynalazki. 

Głównym bohaterem i przewodnikiem tej pozycji jest mały, mechaniczny ptak Pouli. To on podróżując między różnymi krajami, ale i w czasie, tłumaczy zawiłości tego na pozór skomplikowanego świata urządzeń. 

Książka ma tylko delikatnie zarysowaną fabułę, w rzeczywistości to przede wszystkim pozycja edukacyjna, wypełniona po brzegi ciekawostkami i wiedzą, która dzięki przystępnej oraz ciekawej formie, z pewnością trafi w gusta uczniów różnych klas szkoły podstawowej. 

,,Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości” z pewnością okaże się także źródłem wielu zaskoczeń. Informacja, że pierwszą maszynę skonstruowano jeszcze przed naszą erą, może zadziwić nie jedną osobę (a wiedzieliście, że pierwszą samodzielnie chodzącą zabawkę wymyślono w Japonii już w XVII wieku?!). Przy okazji można dowiedzieć się jak rozróżnić robota od zwykłego urządzenia, w jaki sposób funkcjonują maszyny, jakim językiem się porozumiewają oraz dlaczego nie warto obawiać się wojny ze sztuczną inteligencją (przynajmniej na razie).

Książka będzie ciekawą pozycją nie tylko dla dzieci, które interesują się już programowaniem czy robotyką. Może być dobrym wyborem na lekturę, której celem jest dopiero przybliżenie tego tematu i zaznajomienie z nim aspirujących wynalazców. Pokazuje mechaniczny świat przez pryzmat możliwości. Widać, że jest to książka napisana przez osobę zafascynowaną robotami i, że w ich funkcjonowaniu widzi same atuty. 

Bardzo polecam podczas lektury wpisywać omawiane imiona robotów w wyszukiwarkę YouTuba, dzięki czemu zdobywana wiedza stanie się jeszcze bardziej fascynująca!

,,Roboty i drony” będą odpowiednią książką dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/roboty-i-drony-dawno-temu-teraz-i-w-przyszlosci/2787/ksiazka.html#.Xpd9hi2b4nc

 


Poprzedni wpis
Recenzja mądrej serii – Lisek i Prosiaczek
Następny wpis
Góry szaleństwa – recenzja komiksu
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2020, Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas, Hasła: Roboty i drony. Dawno temu teraz i w przyszłości, Jacob Chabot, komiks, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, książki edukacyjne, książki o robotach dla dzieci, Mairghread Scott, Nasza Księgarnia, Naukomiks, odkrywcy, programowanie, recenzje książek dla dzieci, robot, roboty, Roboty i drony, urządzenia, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, wynalazcy, wynalazki

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja