The Wizard of Oz – o zaletach czytania po angielsku

Widzę popularną tendencję w świecie zaczytanych mam, które coraz śmielej sięgają po książki dla dzieci w języku angielskim. Przeważnie są to picturebooki z niewielką ilością tekstu i z wieloma obrazkami, ale to dobre na początek.

 

Warto jednak podsuwać do czytania książki po angielsku także starszym dzieciom. Te, które samodzielnie czytają, będą trenować poprawną pisownię, a jeżeli braknie im znajomości jakiegoś słowa, zawsze mogą je na bieżąco sprawdzać w słowniku. W ten sposób ćwiczą nie tylko gramatykę, ale także poprawiają znajomość angielskiego.

 

Szczególnie na początku przygody z literaturą obcojęzyczną, warto sięgnąć po coś, co się już zna. Najlepiej zacząć od klasyki, gdzie znamy zarys fabuły, jak i bohaterów.

 

Odkryłam ostatnio serię książek ,,Vintage classics library”, które są łatwo dostępne w Polsce. Ich cena jest także bardzo przystępna, co raczej rzadko się zdarza przy zamawianiu pozycji w innych językach.

 

Tytuł: ,,The Wizard of Oz

Seria: Vintage Classics Library

Autor: L. Frank Baum

Ilustracje: L. Frank Baum

Wydawnictwo: Vintage Classics (Penguin Random House UK)

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

 

,,The Wizard of Oz”, czyli oczywiście ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to niezwykle znana opowieść dla dzieci. Na początku jej tytuł brzmiał ,,The Wonderful Wizard of Of”, a ona sama została pierwszym utworem fantasy w amerykańskiej literaturze dziecięcej. Bardzo łatwo zapamiętać także datę jej wydania, czyli rok 1900.

 

Główną bohaterką książki jest Dorotka, dziewczynka, która przypadkowo unicestwiła Złą Czarownicę ze Wschodu. Znalazła się w zaczarowanej krainie, pełnej magicznych stworzeń i niezwykłych budowli. Z pomocą nowo poznanych przyjaciół, czyli Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa zmierzają do czarnoksiężnika, żeby ten spełnił ich życzenia.

 

To piękna historia o wierze we własne możliwości, przyjaźni oraz triumfie dobra nad złem.

 

 

 

 

 

W książce znajdziecie oryginalne ilustracje z pierwszego wydania! To fantastycznie móc je oglądać i zarazem mieć świadomość, że znają je czytelnicy już od 118 lat!

 

Oprócz tego książka jest w małym, prawie kieszonkowym formacie. Ma strony z ekologicznego papieru, co także wpływa na jej niewielką wagę. Można nosić ją wszędzie ze sobą i nie obawiać się, że będzie zbyt ciężka.

 

,,The Wizard of Oz” polecam dla dzieci i młodzieży, które uczą się języka angielskiego. Będzie odpowiednia dla osób od 10-ego roku życia.

 

 

Poprzedni wpis
Gdy smok się wprowadza ponownie – recenzja
Następny wpis
Parzyziółko – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja