The Wizard of Oz – o zaletach czytania po angielsku

Widzę popularną tendencję w świecie zaczytanych mam, które coraz śmielej sięgają po książki dla dzieci w języku angielskim. Przeważnie są to picturebooki z niewielką ilością tekstu i z wieloma obrazkami, ale to dobre na początek.

 

Warto jednak podsuwać do czytania książki po angielsku także starszym dzieciom. Te, które samodzielnie czytają, będą trenować poprawną pisownię, a jeżeli braknie im znajomości jakiegoś słowa, zawsze mogą je na bieżąco sprawdzać w słowniku. W ten sposób ćwiczą nie tylko gramatykę, ale także poprawiają znajomość angielskiego.

 

Szczególnie na początku przygody z literaturą obcojęzyczną, warto sięgnąć po coś, co się już zna. Najlepiej zacząć od klasyki, gdzie znamy zarys fabuły, jak i bohaterów.

 

Odkryłam ostatnio serię książek ,,Vintage classics library”, które są łatwo dostępne w Polsce. Ich cena jest także bardzo przystępna, co raczej rzadko się zdarza przy zamawianiu pozycji w innych językach.

 

Tytuł: ,,The Wizard of Oz

Seria: Vintage Classics Library

Autor: L. Frank Baum

Ilustracje: L. Frank Baum

Wydawnictwo: Vintage Classics (Penguin Random House UK)

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

 

,,The Wizard of Oz”, czyli oczywiście ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to niezwykle znana opowieść dla dzieci. Na początku jej tytuł brzmiał ,,The Wonderful Wizard of Of”, a ona sama została pierwszym utworem fantasy w amerykańskiej literaturze dziecięcej. Bardzo łatwo zapamiętać także datę jej wydania, czyli rok 1900.

 

Główną bohaterką książki jest Dorotka, dziewczynka, która przypadkowo unicestwiła Złą Czarownicę ze Wschodu. Znalazła się w zaczarowanej krainie, pełnej magicznych stworzeń i niezwykłych budowli. Z pomocą nowo poznanych przyjaciół, czyli Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa zmierzają do czarnoksiężnika, żeby ten spełnił ich życzenia.

 

To piękna historia o wierze we własne możliwości, przyjaźni oraz triumfie dobra nad złem.

 

 

 

 

 

W książce znajdziecie oryginalne ilustracje z pierwszego wydania! To fantastycznie móc je oglądać i zarazem mieć świadomość, że znają je czytelnicy już od 118 lat!

 

Oprócz tego książka jest w małym, prawie kieszonkowym formacie. Ma strony z ekologicznego papieru, co także wpływa na jej niewielką wagę. Można nosić ją wszędzie ze sobą i nie obawiać się, że będzie zbyt ciężka.

 

,,The Wizard of Oz” polecam dla dzieci i młodzieży, które uczą się języka angielskiego. Będzie odpowiednia dla osób od 10-ego roku życia.

 

 

Poprzedni wpis
Gdy smok się wprowadza ponownie – recenzja
Następny wpis
Parzyziółko – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, 1900, 2018, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Dorotka, Frank Baum, język angielski, klasyka, klasyka literatury dziecięcej, książki angielskojęzyczne, książki dla dzieci, książki dla dzieci po angielsku, książki po angielsku, L. Frank Baum, Penguin Random House, Penguin Random House UK, recenzje książek dla dzieci, Tania Książka, The Wizard of Oz, The Wonderful Wizard of Of, Vintage Classics, Vintage Classics Library

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja