Słówko po słówku – recenzja

Tytuł: ,,Słówko po słówku”

Autor: Ewa Cisowska

Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska

Wydawnictwo: CED (Centrum Edukacji Dziecięcej)

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czy znacie metodę małych kroczków? Trudno opanować od razu obcy język, nawet kiedy jest się małym dzieckiem. Ucząc się jednak stopniowo i odkrywając kolejne słowa, możemy oswajać się z angielskim, a przy okazji świetnie się bawić!

 

,,Słówko po słówku” to obrazkowy słownik angielski-polski, który przygotowała Ewa Cisowska i zilustrowała Jola Richter-Magnuszewska. Możecie kojarzyć ten duet z zeszłorocznej premiery elementarza, który także był bardzo pomocny w przybliżaniu dzieciom języka mieszkańców Wielkiej Brytanii, czyli ,,Cat in the book”.

 

Słownik został podzielony tematycznie, dlatego łatwo można w nim odszukać dział, który akurat jest dla nas interesujący. Łącznie znajduje się w nim ponad 250 słów oraz odpowiadających im obrazków. 

 

 

 

 

Zabawa rozpoczyna się od kolorów. Na przykładzie różnobarwnych ptaszków, które tłumnie obsiadły gałęzie drzewa, można poznać aż 18 odcieni.

 

Słowa oprócz tego, że zostały zapisane po polsku i angielsku, są także uwzględnione w formie fonetycznej, a to duży plus! Poza tym na większości stron odnajdziemy zachętę do krótkich aktywności. Pytania lub polecenia są napisane po polsku i po angielsku. Polegają przeważnie na odszukaniu jakichś konkretnych elementów w książce lub wskazaniu obrazka, który jest zarazem odpowiedzią na zagadnienie. 

 

Na kolejnych rozkładówkach będziemy mogli dowiedzieć się, jak nazwać w innym języku swoje ulubione zabawki, zwierzęta (domowe, egzotyczne, morskie), a nawet owady. 

 

Nie zabrakło także miejsca, w którym pojawiają się członkowie rodziny, części ciała (na przykładzie uroczych pana i pani potworów), a także jedzenia. Niektórych może zaskoczyć fakt, że na powyższych rozkładówkach znalazły się również mniej popularne słowa, jak np. czułki, rukola czy owocowy koktajl. 

 

 

 

 

Pozostałe strony zawierają ładnie zilustrowane elementy z działów pojazdów, figur i kształtów, liczb oraz alfabetu.

 

Moimi ulubionymi są jednak te, na którym widać ilustrację pokoju, a w nim różne przedmioty codziennego użytku oraz rozkładówka poświęcona Bożemu Narodzeniu.

 

,,Słówko po słówku” to pięknie ilustrowana książka, która z pewnością będzie bardzo pomocna przy stawianiu pierwszych kroków z językiem angielskim. 

 

Dzięki temu, że wydano ją na twardych i dobrze usztywnionych stronach, może służyć nawet najmłodszym maluchom. Polecam ją dla dzieci już od 1. roku życia!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ced/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/angielski-slowko-po-slowku-obrazkowy-slownik-angielsko-polski

 

 

 

Poprzedni wpis
Lanny – recenzja
Następny wpis
Takenoko – recenzja rodzinnej gry planszowej
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2019, blog książkowy, CED, Centrum Edukacji Dziecięcej, Ewa Cisowska, język angielski, język angielski dla dzieci, język angielski dla początkujących, Jola Richter - Magnuszewska, książki dla dzieci, nauka języka angielskiego, recenzent książkowy, recenzent literatury dziecięcej, recenzje książek dla dzieci, Słówko po słówku, słownik języka angielskiego dla dzieci, słownik obrazkowy, słownik obrazkowy dla dzieci, słownik obrazkowy języka angielskiego, Wydawnictwo CED, Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja