Żubr Pompik. Tropy na śniegu – recenzja

Tytuł: Żubr Pompik. Tropy na śniegu

Autor: Tomasz Samojlik

Ilustracje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2016

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to niezwykle ciepła i sympatyczna opowieść o małym żubrze, który dopiero co przyszedł na świat i z ciekawością przygląda się otoczeniu.

Jego autorem jest mistrz komiksu i wielki miłośnik przyrody – Tomasz Samojlik. W swojej twórczości zawsze odnosi się do polskiej natury i z dużą wnikliwością, ale zarazem prostymi słowami przekazuje swoją wiedzę najmłodszym.

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to pierwsza z serii książek o tytułowym żubrze, który wraz z rodzicami zamieszkuje Puszczę Białowieską. Poza tą pozycją zostały w ramach cyklu napisane jeszcze 3 tytuły, czyli ,,Zapach wiosny i inne opowieści”, ,,Letni Zmierzch i inne opowieści” oraz ,,Kolory Jesieni i inne opowieści”.

Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało także o tym bohaterze serię ,,Żubr Pompik – Wyprawy” i wydało dodatkowo 3 książki.

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to pozycja składająca się z 12 krótkich i ilustrowanych opowiadań. Są poukładane chronologicznie według pór roku oraz etapów dorastania małego żuberka. Akcja książki rozpoczyna się późną jesienią, a kończy latem, kiedy to Pompik zostaje starszym bratem.

Podczas swoich spacerów po puszczy poznaje różne zwierzęta oraz ich zwyczaje. Zastanawia się nad tym, jak funkcjonuje przyroda, dlaczego niektórzy z jego przyjaciół śpią w ciągu dnia, a bawią się nocą. Dlaczego wiewiórki zbierają zapasy na zimę, a żubry nie, oraz pomaga pewnemu małego wilczkowi trafić do domu, sugerując się tropami odnalezionymi na śniegu.

Wszystkie opowiadania mają w sobie bardzo dużo uroku. Bije od nich ciepło czy to przez wzgląd na silną więź jaka łączy Pompika z rodzicami, czy przez jego ciekawość świata i przyjazne do wszystkich usposobienie.

Autor za pomocą bardzo prostych i z pozoru niewinnych historyjek, przemyca dużo treści z życia prawdziwych mieszkańców puszczy. Dzięki temu książka nabiera również wartości merytorycznej i zarysu naukowego, ale bez zbędnego moralizowania.

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to fantastyczna książka, która sprawdzi się zarówno jako lektura dla przedszkolaka, jak i pozycja do samodzielnego czytania przez ucznia podstawówki.

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1297/Zubr-Pompik–Tropy-na-sniegu


Poprzedni wpis
Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody – recenzja
Następny wpis
Serce na sznurku – recenzja
Tags: +10, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2016, blogi z recenzjami książek dla dzieci, dorastanie, książki przyrodnicze dla dzieci, literatura dziecięca, Media Rodzina, natura, odkrywanie świata, pory roku, przyroda, Puszcza Białowieska, recenzent dziecięcych książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, rodzeństwo, Tomasz Samojlik, Wydawnictwo Media Rodzina, zima, żubr, Żubr Pompik, Żubr Pompik. Tropy na śniegu, żubry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja