Żubr Pompik. Tropy na śniegu – recenzja

Tytuł: Żubr Pompik. Tropy na śniegu

Autor: Tomasz Samojlik

Ilustracje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2016

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to niezwykle ciepła i sympatyczna opowieść o małym żubrze, który dopiero co przyszedł na świat i z ciekawością przygląda się otoczeniu.

Jego autorem jest mistrz komiksu i wielki miłośnik przyrody – Tomasz Samojlik. W swojej twórczości zawsze odnosi się do polskiej natury i z dużą wnikliwością, ale zarazem prostymi słowami przekazuje swoją wiedzę najmłodszym.

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to pierwsza z serii książek o tytułowym żubrze, który wraz z rodzicami zamieszkuje Puszczę Białowieską. Poza tą pozycją zostały w ramach cyklu napisane jeszcze 3 tytuły, czyli ,,Zapach wiosny i inne opowieści”, ,,Letni Zmierzch i inne opowieści” oraz ,,Kolory Jesieni i inne opowieści”.

Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało także o tym bohaterze serię ,,Żubr Pompik – Wyprawy” i wydało dodatkowo 3 książki.

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to pozycja składająca się z 12 krótkich i ilustrowanych opowiadań. Są poukładane chronologicznie według pór roku oraz etapów dorastania małego żuberka. Akcja książki rozpoczyna się późną jesienią, a kończy latem, kiedy to Pompik zostaje starszym bratem.

Podczas swoich spacerów po puszczy poznaje różne zwierzęta oraz ich zwyczaje. Zastanawia się nad tym, jak funkcjonuje przyroda, dlaczego niektórzy z jego przyjaciół śpią w ciągu dnia, a bawią się nocą. Dlaczego wiewiórki zbierają zapasy na zimę, a żubry nie, oraz pomaga pewnemu małego wilczkowi trafić do domu, sugerując się tropami odnalezionymi na śniegu.

Wszystkie opowiadania mają w sobie bardzo dużo uroku. Bije od nich ciepło czy to przez wzgląd na silną więź jaka łączy Pompika z rodzicami, czy przez jego ciekawość świata i przyjazne do wszystkich usposobienie.

Autor za pomocą bardzo prostych i z pozoru niewinnych historyjek, przemyca dużo treści z życia prawdziwych mieszkańców puszczy. Dzięki temu książka nabiera również wartości merytorycznej i zarysu naukowego, ale bez zbędnego moralizowania.

,,Żubr Pompik. Tropy na śniegu” to fantastyczna książka, która sprawdzi się zarówno jako lektura dla przedszkolaka, jak i pozycja do samodzielnego czytania przez ucznia podstawówki.

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1297/Zubr-Pompik–Tropy-na-sniegu


Poprzedni wpis
Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody – recenzja
Następny wpis
Serce na sznurku – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja